mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze na zachodnią obwodnicę Mrągowa

Są pieniądze na zachodnią obwodnicę Mrągowa

31 lipca podpisano umowę na dofinansowanie projektu pn.: "Zachodnia obwodnica Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59". Obwodnica, której całkowita długość wyniesie ponad 6,5 km będzie oddana do użytku w 2011 r. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się na początku września. Budowa obwodnicy Mrągowa wyniesie blisko 200 milionów złotych.

Są pieniądze na zachodnią obwodnicę Mrągowa
Obwodnica Mrągowa będzie  pierwszą inwestycją w województwie warmińsko-mazurskim finansowaną z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Celem programu jest poprawa dostępności i jakości powiązań komunikacyjnych województw Polski Wschodniej.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie miasta i gminy Mrągowo. Obwodnica Mrągowa pozwoli na połączenie drogi krajowej nr 59 prowadzącej z Giżycka do Rozóg z drogą krajową nr 16. Jezdnię wytyczono w nowym miejscu. Podczas prac budowlanych powstaną również połączenia z istniejącym układem drogowym oraz stworzonych zostanie 2,3 km dróg dojazdowych. Obwodnica, której całkowita długość wyniesie 6,56 km zostanie oddana do użytku w 2011 r.

Głównym celem budowy obwodnicy Mrągowa jest zwiększenie dostępności komunikacyjnej miasta. Wpłynie to na wzrost konkurencyjności Mrągowa jako miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki nowej drodze ruch samochodowy zostanie wyprowadzony poza obszar zurbanizowany. Za realizację inwestycji odpowiedzialna będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie. Umowa na budowę obwodnicy Mrągowa została podpisana na kwotę ponad 199 mln  zł, zaś dofinansowanie z funduszy strukturalnych wynosi ponad  95,7  mln zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.