mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są pieniądze na zachodnią obwodnicę Mrągowa

Są pieniądze na zachodnią obwodnicę Mrągowa

31 lipca podpisano umowę na dofinansowanie projektu pn.: "Zachodnia obwodnica Mrągowa w ciągu drogi krajowej nr 59". Obwodnica, której całkowita długość wyniesie ponad 6,5 km będzie oddana do użytku w 2011 r. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się na początku września. Budowa obwodnicy Mrągowa wyniesie blisko 200 milionów złotych.

Są pieniądze na zachodnią obwodnicę Mrągowa
Obwodnica Mrągowa będzie  pierwszą inwestycją w województwie warmińsko-mazurskim finansowaną z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Celem programu jest poprawa dostępności i jakości powiązań komunikacyjnych województw Polski Wschodniej.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie miasta i gminy Mrągowo. Obwodnica Mrągowa pozwoli na połączenie drogi krajowej nr 59 prowadzącej z Giżycka do Rozóg z drogą krajową nr 16. Jezdnię wytyczono w nowym miejscu. Podczas prac budowlanych powstaną również połączenia z istniejącym układem drogowym oraz stworzonych zostanie 2,3 km dróg dojazdowych. Obwodnica, której całkowita długość wyniesie 6,56 km zostanie oddana do użytku w 2011 r.

Głównym celem budowy obwodnicy Mrągowa jest zwiększenie dostępności komunikacyjnej miasta. Wpłynie to na wzrost konkurencyjności Mrągowa jako miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki nowej drodze ruch samochodowy zostanie wyprowadzony poza obszar zurbanizowany. Za realizację inwestycji odpowiedzialna będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie. Umowa na budowę obwodnicy Mrągowa została podpisana na kwotę ponad 199 mln  zł, zaś dofinansowanie z funduszy strukturalnych wynosi ponad  95,7  mln zł.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach
Ford zaprezentował nowe wcielenie modelu Transit Custom. Samochód dostawczy o ładowności jednej tony ma całkowicie nowe wnętrze, jest wydajniejszy, a do tego wygląda atrakcyjnie. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic