mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Są widoki na obwodnicę Nysy i Niemodlina

Są widoki na obwodnicę Nysy i Niemodlina

Podpisano promesę na uruchomienie środków na realizację dokumentacji obwodnic Nysy i Niemodlina. GDDKiA ogłosiła już przetarg opracowanie dokumentacji projektowej obwodnicy Nysy. Jak zapewnił minister infrastruktury - dokumentacja dla obwodnic w  Nysie i Niemodlinie może powstać w ciągu dwóch lat  i przeznaczona zostanie na to kwota 15 mln zł.

Są widoki na obwodnicę Nysy i Niemodlina
Przypomnijmy, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, podczas konwentu marszałków województw RP w Nysie, zapewnił finansowanie przygotowania dokumentacji obwodnicy. Minister podkreślał wówczas, że dokumentacja dla obwodnic w  Nysie i Niemodlinie może powstać w ciągu dwóch lat  i przeznaczona zostanie na to kwota 15 mln zł. Uruchomienie  pieniędzy na dokumentację jest równoznaczne z realizacją budowy obwodnicy - zaznaczył minister. Koszt tego zadania wyniesie około 480 mln złotych. Budowa obwodnicy Nysy może się rozpocząć wiosną 2011 r., a zakończyć najpóźniej w 2013 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad O/Opole ogłosiła już zamówienie na opracowanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy m. Nysa w ciągu DK nr 41 i DK nr 46.

Otwarcie ofert nastąpi pod koniec marca. Podpisanie umowy na wykonanie projektu z konkretnym Biurem Projektowym będzie mogło nastąpić w I połowie kwietnia pod warunkiem, że nie nastąpią protesty i odwołania na rozstrzygnięcie przetargu ze strony pozostałych uczestników przetargu.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji programowej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego, dokumentacji do opisu przedmiotu zamówienia budowy obwodnicy Nysy.

Przebieg obwodnicy Nysy został ustalony wg wariantu nr VI (wg opracowanej wcześniej dokumentacji Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego), dla którego jest już prawomocna decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Zła ocena stowarzyszenia konsumentów...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

p_brz 2010-02-19

Jeszcze bym dodał obwodnicę: Głuszycy, Wałbrzycha.... a w ogóle to drogi wojewódzkie w byłym Wałbrzyskim wołają o pomstę... w Opolskim jest jednak ciut lepiej

~switek 2010-02-19

w końcu cos się dzieje na naszych terenach - jeszcz obwodnica złotego stoku i kłodzka i mozna smiało jechac do czech:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.