mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sąd zablokował budowę A1 Lubicz - Czerniewice

Sąd zablokował budowę A1 Lubicz - Czerniewice

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, po skardze złożonej w ubiegłym roku przez władze Torunia, uchylił decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, dotyczącą projektu i pozwolenia na budowę odcinka autostrady A1 Lubicz – Czerniewice.

Sąd zablokował budowę A1 Lubicz - Czerniewice
Postanowienie WSA w Warszawie wiąże się z trwającym od ubiegłego roku konfliktem między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Toruniem. Problemem okazały się plany połączenia miasta z budowaną autostradą A1. Władze Torunia chcą przebudować Szosę Lubicką według przygotowanego wcześniej projektu, niestety GDDKiA nie uwzględniła go przy pracach związanych z przygotowywaniem dokumentacji dla 11 km odcinka A1 z Lubicza do Czerniewic. W związku z tym władze Torunia zaskarżyły pozwolenie na budowę. Teraz sąd je unieważnił. Tym samym na tym fragmencie trasy nie można prowadzić prac budowlanych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie otrzymała jeszcze uzasadnienia wyroku, dlatego nie może zając stanowiska ani podjąć kolejnych kroków w tej sprawie.

Według Generalnej Dyrekcji zgodnie z harmonogramem wykonawca, czyli firma Gdańsk Transport Company przystąpiła do prac przygotowawczych na tym odcinku planowanej autostrady A1. Jednocześnie przygotowuje całość dokumentacji technicznej, co oznacza, że nie ma ona jeszcze ostatecznego kształtu. Uzgodnione z GDDKiA zmiany mogą być wprowadzane do dokumentacji, pod warunkiem, że nie powodują konieczności zmiany decyzji lokalizacyjnej lub środowiskowej.

We wrześniu ubiegłego roku w siedzibie GDDKiA w Warszawie odbyło się spotkanie w sprawie skomunikowania Torunia z autostradą A1, w którym oprócz zastępcy Generalnej Dyrektora i przedstawicieli bydgoskiego oddziału GDDKiA uczestniczyli również prezydent Torunia Michał Zalewski, Architekt Miejski Adam Popielowski oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu Andrzej Glonek.

Prezydent zadeklarował, że wybuduje około kilometrowy odcinek Szosy Lubickiej sąsiadujący z węzłem Lubicz. Wartość inwestycji oszacował na poziomie 58 mln zł i zobowiązał się zrealizować ją ze środków pozyskanych przez miasto. Zapewnił również, że droga zostanie wybudowana do granic Torunia. W przypadku rozpoczęcia realizacji toruńskiej inwestycji, przedstawiciele GDDKiA zobowiązali się do skoordynowania prac przy budowie węzła autostradowego, tak aby optymalnie wykorzystać oba projekty budowlane.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1 – oficjalnie

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~heh 2009-03-06

Czy to jest RUCH na autostradzie A1 na zdjęciu?

~Mistrz 2009-03-04

Masz ryj jak Ojciec Dyrektor czopku!

~romek 2009-03-04

Ten artykulik jest niespójny.GTC jest w fazie projektowej a wiec projekt dopiero sie tworzy czyli nie ma mowy o pozwoleniu na budowę.Ponadto GDDKiA jako jednostka która prowadzi budowe A1 powinna uwzglednic postulaty mniejszej wagi Torunia.Moze doszło do sytuacji w której zproponowne rozwiązania przez Torun na tym odcinku "przewracają" kosztorys GTC co przy cenie prawie 17mln euro za km jest az nieprwdopodobne.GTC ma koncesje i robi co che.

~Najważniejsze że zatwierdził Ojciec dyrektor 2009-03-04

autobusy z naszymi wiernymi będą miały dobre połączenie.

~karol 2009-03-04

śmieszny jesteś, zastanów się i poczytaj więcej na ten temat to może ci się rozjaśni

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.