mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sądeckie inwestycje

Sądeckie inwestycje

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto jedną z największych inwestycji na wojewódzkich drogach w Małopolsce - budowę obwodnicy Starego Sącza. W tym roku zostanie przygotowany plac budowy. Natomiast za dwa lata pierwsze samochody przejadą nową drogą.

Sądeckie inwestycje

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Unii Europejskiej - ponad 36,5 miliona złotych oraz ze środków samorządowych województwa - ponad 20,5 mln zł.

"W tym roku będziemy mogli tylko przygotować plac budowy i być może rozpocząć pierwsze prace" - powiedział dyrektor Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Nowym Sączu. Najtrudniejszym zadaniem jest konstrukcja przeprawy mostowej na Dunajcu. Most liczyć będzie prawie 340 metrów.

Za dwa lata pierwsze pojazdy powinny ominąć Stary Sącz i Podegrodzie pokonując Dunajec.Obwodnica zostanie połączona z drogą Nowy Sącz - Podegrodzie - Krościenko. W drugim etapie ma powstać dalsza część objazdu z Brzeznej do Gołkowic.

Przeczytaj także:

Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu (2006-04-12)

Wadowicka obwodnica gotowa (2006-10-02)

Oddano drogę Dąbrowa Tarnowska - Wojnicz (2006-08-03)

Skawina czeka na dotację (2006-03-28)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~koper 2006-10-17

chyba sie z toba zgadzam. kto sie tym interesuje ten widzi ze "cos sie dzieje". w skali kraju ilosc inwestycji jest duza, np. wroclaw przez liczbe remontow stoi w korkach ale mysle ze warto poczekac

~optymista 2006-10-17

czytam tak o roznych inwestycjach drogowych i az serce rosnie, oczywiscie zal ze nie mamy setek/tysiecy kilometrów autostrad lub chocby drog ekspresowych, ale widac iz sporo sie dzieje w tej dziedzinie. Wszelkie naprawy, budowa obwodnic polepszą na dlugą metę przepustowość nanszych dróg i przejezdność miast, choć oczywiście wiąże się to z okrsowymi utrudnieniami. Ale mysle ze warto poczekac. Sorry ze to tak zabrzmialo bardzo patetycznie, ale w dobie wszelkiego narzekania na wszystko warto się cieszyc nawet z tak malych rzeczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.