mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sądeckie inwestycje

Sądeckie inwestycje

Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto jedną z największych inwestycji na wojewódzkich drogach w Małopolsce - budowę obwodnicy Starego Sącza. W tym roku zostanie przygotowany plac budowy. Natomiast za dwa lata pierwsze samochody przejadą nową drogą.

Sądeckie inwestycje

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Unii Europejskiej - ponad 36,5 miliona złotych oraz ze środków samorządowych województwa - ponad 20,5 mln zł.

"W tym roku będziemy mogli tylko przygotować plac budowy i być może rozpocząć pierwsze prace" - powiedział dyrektor Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Nowym Sączu. Najtrudniejszym zadaniem jest konstrukcja przeprawy mostowej na Dunajcu. Most liczyć będzie prawie 340 metrów.

Za dwa lata pierwsze pojazdy powinny ominąć Stary Sącz i Podegrodzie pokonując Dunajec.Obwodnica zostanie połączona z drogą Nowy Sącz - Podegrodzie - Krościenko. W drugim etapie ma powstać dalsza część objazdu z Brzeznej do Gołkowic.

Przeczytaj także:

Obwodnica z nowym mostem na Dunajcu (2006-04-12)

Wadowicka obwodnica gotowa (2006-10-02)

Oddano drogę Dąbrowa Tarnowska - Wojnicz (2006-08-03)

Skawina czeka na dotację (2006-03-28)

 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~koper 2006-10-17

chyba sie z toba zgadzam. kto sie tym interesuje ten widzi ze "cos sie dzieje". w skali kraju ilosc inwestycji jest duza, np. wroclaw przez liczbe remontow stoi w korkach ale mysle ze warto poczekac

~optymista 2006-10-17

czytam tak o roznych inwestycjach drogowych i az serce rosnie, oczywiscie zal ze nie mamy setek/tysiecy kilometrów autostrad lub chocby drog ekspresowych, ale widac iz sporo sie dzieje w tej dziedzinie. Wszelkie naprawy, budowa obwodnic polepszą na dlugą metę przepustowość nanszych dróg i przejezdność miast, choć oczywiście wiąże się to z okrsowymi utrudnieniami. Ale mysle ze warto poczekac. Sorry ze to tak zabrzmialo bardzo patetycznie, ale w dobie wszelkiego narzekania na wszystko warto się cieszyc nawet z tak malych rzeczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando