mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Salini dokończy budowę A1

Salini dokończy budowę A1

Za 11 i 12 miesięcy, zgodnie z podpisanymi 3 kwietnia br. umowami, zostanie zakończona budowa autostrady A1 Czerniewice-Kowal. Włosko-polskie konsorcjum dokończy 64-kilometrowy odcinek autostrady A1 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego za 1,059 mld złotych. Prace ruszą w II kwartale bieżącego roku.

Salini dokończy budowę A1

Umowy z konsorcjum firm: SALINI POLSKA Sp. z o.o.– Lider; IMPREGILO S.p.A. – Partner; Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. – Partner zostały zawarte na odcinki: Czerniewice – Brzezie (na kwotę ponad 450 mln zł brutto) i Brzezie – Kowal (na kwotę ponad 608,7 mln zł brutto).

Konsorcjum zrealizuje wszystkie niedokończone przez poprzedniego wykonawcę elementy drogi, tj. warstwy konstrukcyjne nawierzchni, prace na wiaduktach, węzłach autostradowych i drogach serwisowych oraz pozostałą część nasypów.

 Na dokończenie budowy autostrady A1 nowi wykonawcy będą mieli od dnia podpisania umowy 11 miesięcy - na odcinku Czerniewice – Brzezie oraz 12 miesięcy na odcinku Brzezie – Kowal. Kierowcy będą mogli pojechać tymi odcinkami kilka miesięcy wcześniej, bowiem zgodnie z warunkami określonymi w specyfikacji przetargowej oraz umowie, wykonawca jest zobowiązany udostępnić oba odcinki do ruchu odpowiednio po 8 i 9 miesiącach od podpisania umowy.


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~wck 2013-04-27

Głupota tych komentarzy jest nieskończenie wielka .Ignorancja buraczana.

~La 2013-04-08

Włosi zwalniają z Fiat-Polska 1500 osób i wygrywają przetarg na dokończenie autostrady za setki milionów ciekaw jestem jak by to wyglądało w Włoszech taka sytuacja czy by Polską firme dopuścili

~maras49 2013-04-08

za 11 i 12 miesięcy czyli za 23 m-ce .. nie łatwiej było tak napisać

~Jotgie 2013-04-05

...czyli 2 lata po terminie. Przypomnę, że mieliśmy nią jeździć już na EURO2012!

~Realista 2013-04-05

Tytuł artykułu powinien raczej brzmieć " Salini będzie chciało dokończyć budowę A1". Mało myślący urzędnicy znowu wybrali ofertę firmy " z nikąd ". Prawdopodobnie dla tego, że chcą utrzymać swoje stanowiska pracy. Za rok znowu trzeba będzie ogłaszać na "dokończenie budowy A1 po Salini " :) Ahh gdyby nie Stalin to ten kraj byłby bogatszy niż Niemcy, a tak wybito całą inteligencję ....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.