mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Salini dokończy budowę A1

Salini dokończy budowę A1

Za 11 i 12 miesięcy, zgodnie z podpisanymi 3 kwietnia br. umowami, zostanie zakończona budowa autostrady A1 Czerniewice-Kowal. Włosko-polskie konsorcjum dokończy 64-kilometrowy odcinek autostrady A1 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego za 1,059 mld złotych. Prace ruszą w II kwartale bieżącego roku.

Salini dokończy budowę A1

Umowy z konsorcjum firm: SALINI POLSKA Sp. z o.o.– Lider; IMPREGILO S.p.A. – Partner; Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. – Partner zostały zawarte na odcinki: Czerniewice – Brzezie (na kwotę ponad 450 mln zł brutto) i Brzezie – Kowal (na kwotę ponad 608,7 mln zł brutto).

Konsorcjum zrealizuje wszystkie niedokończone przez poprzedniego wykonawcę elementy drogi, tj. warstwy konstrukcyjne nawierzchni, prace na wiaduktach, węzłach autostradowych i drogach serwisowych oraz pozostałą część nasypów.

 Na dokończenie budowy autostrady A1 nowi wykonawcy będą mieli od dnia podpisania umowy 11 miesięcy - na odcinku Czerniewice – Brzezie oraz 12 miesięcy na odcinku Brzezie – Kowal. Kierowcy będą mogli pojechać tymi odcinkami kilka miesięcy wcześniej, bowiem zgodnie z warunkami określonymi w specyfikacji przetargowej oraz umowie, wykonawca jest zobowiązany udostępnić oba odcinki do ruchu odpowiednio po 8 i 9 miesiącach od podpisania umowy.


Podobne wiadomości:

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~wck 2013-04-27

Głupota tych komentarzy jest nieskończenie wielka .Ignorancja buraczana.

~La 2013-04-08

Włosi zwalniają z Fiat-Polska 1500 osób i wygrywają przetarg na dokończenie autostrady za setki milionów ciekaw jestem jak by to wyglądało w Włoszech taka sytuacja czy by Polską firme dopuścili

~maras49 2013-04-08

za 11 i 12 miesięcy czyli za 23 m-ce .. nie łatwiej było tak napisać

~Jotgie 2013-04-05

...czyli 2 lata po terminie. Przypomnę, że mieliśmy nią jeździć już na EURO2012!

~Realista 2013-04-05

Tytuł artykułu powinien raczej brzmieć " Salini będzie chciało dokończyć budowę A1". Mało myślący urzędnicy znowu wybrali ofertę firmy " z nikąd ". Prawdopodobnie dla tego, że chcą utrzymać swoje stanowiska pracy. Za rok znowu trzeba będzie ogłaszać na "dokończenie budowy A1 po Salini " :) Ahh gdyby nie Stalin to ten kraj byłby bogatszy niż Niemcy, a tak wybito całą inteligencję ....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.