mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Samorządowcy rozmawiali o BDI

Samorządowcy rozmawiali o BDI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował o spotkaniu jakie miało miejsce 4 lutego bieżącego roku. Samorządowcy rozmawiali na temat Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, która obecnie znajduje się na etapie projektowania.

Samorządowcy rozmawiali o BDI
Efektem wieloletnich starań samorządów lokalnych Podbeskidzia było ujęcie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w planach inwestycyjnych na lata 2013-2016 budowy tzw. Beskidzkiej Drogi Inwestycyjnej. W związku z tym odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, członek Zarządu Marek Sowa, wojewoda Jerzy Miller, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich, samorządów Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Kęt, Myślenic, Lanckorony oraz Oświęcimia, a także parlamentarzyści i senatorowie.

Tematem spotkania była budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. Głównym celem samorządowców było stworzenie wspólnej deklaracji w sprawie budowy drogi, która dałaby gminom nowe możliwości rozwoju, a także ułatwiłaby połączenie tego rejonu z południem Europy. Porozumienie przedstawicieli samorządów i wypracowanie wspólnego kompromisu ułatwiłoby dalsze działania związane z inwestycją, która jest dużą szansą zarówno dla całego regionu jak i dla poszczególnych miast leżących na trasie planowanej drogi. Zgodnie z założeniami, droga ma być alternatywą dla niebezpiecznej i przeciążonej drogi krajowej nr 52. Beskidzka Droga Integracyjna o długości 70 km, przebiegać ma z Głogoczowa (skrzyżowanie z drogą krajową nr 7) do Bielska-Białej, a w jej ciągu powstaną obwodnice: północna obwodnica Kalwarii Zebrzydowskiej, południowa obwodnica Wadowic, północna obwodnica Andrychowa, południowa obwodnica Kęt i północna obwodnica Kóz.. Szacowany koszt inwestycji to koło 2 mld zł.

Do końca lutego gminy powinny określić zasady swojego uczestnictwa w tym projekcie, następnie swój udział ma zadeklarować także Samorząd Województwa Małopolskiego.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.