mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Samorządy łączą siły

Samorządy łączą siły

Urząd Miejski w Łodzi poinformował, że 7 kwietnia bieżącego roku w Łasku powstało stowarzyszenie, założone przez samorządy województwa łódzkiego, w celu wspólnej walki o budowę strategicznych tras, jakimi są drogi ekspresowe S8 i S14.

Samorządy łączą siły
24 samorządy z województwa łódzkiego zawiązały „Stowarzyszenie jednostek samorządu terytorialnego na rzecz budowy dróg ekspresowych S8 (przez Sieradz-Łódź) i S14”. Prezydenci i burmistrzowie miast, wójtowie gmin i starostowie powiatów przyjęli podstawy działania nowej organizacji. Jej głównym celem jest podejmowanie wspólnych przedsięwzięć, które ostatecznie doprowadzą do jak najszybszego wybudowania priorytetowych tras S8 i S14.

Samorządowcy poprzez dążenie do wybudowania dróg ekspresowych, będą walczyć o poprawę i rozwój układu komunikacyjnego regionu. Drogi będą sprzyjać rozwojowi gospodarczemu, a także rozwojowi portu lotniczego Łódź/Łask typu cargo-mix.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Kiejstut 2008-04-11

Ty możesz sobie chcieć !! Minister jest z Łodzi i przebieg trasy napewno nie ulegnie zmianie. Może w końcu ktoś zrobi coś dla Łodzi bo to miasto niestety do tej pory nie miało szczęścia do polityków i władz!! Bełchatów dostał kiedyś kopalnię i powinno wystarczyć :)))

~dhomin 2008-04-10

JA CHCE S8 DLA BEŁCHATOWA!!!WYSTARCZY ŻE PRZEZ ŁÓDŹ BIEGNIE A1,I S14.......ILEZ MOZNA...TYLKO ŁÓDŹ ŁÓDŹ I TA ZASR**** ŁÓDŹ!!!DAJCIE SZANSE NA ROZWUJ MNIJESZYM MIASTOM!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport