mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Samorządy łączą siły

Samorządy łączą siły

Urząd Miejski w Łodzi poinformował, że 7 kwietnia bieżącego roku w Łasku powstało stowarzyszenie, założone przez samorządy województwa łódzkiego, w celu wspólnej walki o budowę strategicznych tras, jakimi są drogi ekspresowe S8 i S14.

Samorządy łączą siły
24 samorządy z województwa łódzkiego zawiązały „Stowarzyszenie jednostek samorządu terytorialnego na rzecz budowy dróg ekspresowych S8 (przez Sieradz-Łódź) i S14”. Prezydenci i burmistrzowie miast, wójtowie gmin i starostowie powiatów przyjęli podstawy działania nowej organizacji. Jej głównym celem jest podejmowanie wspólnych przedsięwzięć, które ostatecznie doprowadzą do jak najszybszego wybudowania priorytetowych tras S8 i S14.

Samorządowcy poprzez dążenie do wybudowania dróg ekspresowych, będą walczyć o poprawę i rozwój układu komunikacyjnego regionu. Drogi będą sprzyjać rozwojowi gospodarczemu, a także rozwojowi portu lotniczego Łódź/Łask typu cargo-mix.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Kiejstut 2008-04-11

Ty możesz sobie chcieć !! Minister jest z Łodzi i przebieg trasy napewno nie ulegnie zmianie. Może w końcu ktoś zrobi coś dla Łodzi bo to miasto niestety do tej pory nie miało szczęścia do polityków i władz!! Bełchatów dostał kiedyś kopalnię i powinno wystarczyć :)))

~dhomin 2008-04-10

JA CHCE S8 DLA BEŁCHATOWA!!!WYSTARCZY ŻE PRZEZ ŁÓDŹ BIEGNIE A1,I S14.......ILEZ MOZNA...TYLKO ŁÓDŹ ŁÓDŹ I TA ZASR**** ŁÓDŹ!!!DAJCIE SZANSE NA ROZWUJ MNIJESZYM MIASTOM!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.