mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sandomierz: Jedenastu chętnych na most

Sandomierz: Jedenastu chętnych na most

Komisja przetargowa w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaakceptowała wnioski wszystkich oferentów w przetargu na budowę nowego mostu w Sandomierzu. W drugim etapie przetargu weźmie udział aż 11 firm i konsorcjów.

Sandomierz: Jedenastu chętnych na most
Dwustopniowy przetarg na budowę mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola - Przemyśl, został ogłoszony już pod koniec maja bieżącego roku. Do 23 czerwca potencjalni oferenci mogli składać wnioski o dopuszczenie do dalszego postępowania przetargowego. Komisja przetargowa zaakceptowała wszystkie złożone wnioski. Kielecki oddział GDDKiA wysłał zaproszenia do udziału w drugim etapie przetargu i do złożenia ofert cenowych jedenastu firmom i konsorcjom. Termin składania ofert upływa 22 sierpnia.

Nowy pięcioprzęsłowy most przez Wisłę w Sandomierzu o długości prawie 460 metrów powstanie obok już istniejącego. Cała inwestycja o łącznej długości sięgającej kilometra obejmuje również włączenie mostu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta, czyli ulicę dojazdową do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej. Planowana jest budowa lewej jezdni ulicy Lwowskiej i wprowadzenie jej na nowy most oraz przebudowę skrzyżowania ulicy Lwowskiej z ulicą Jana Pawła II, czyli drogi krajowej nr 77 z drogą krajową nr 79 po lewej stronie Wisły. Po prawej stronie Wisły planowane jest połączenie obu jezdni ulicy Lwowskiej oraz skrzyżowanie jednopoziomowe z ulicą Mostową i ulicą Powiśle. Nowy most będzie miał 14 metrów szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku stary most zostanie wyremontowany. Docelowo oba mosty tworzyć będą dwujezdniowy odcinek drogi krajowej nr 77. Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym roku. Czas na wykonanie projektu i budowę mostu to 26 miesięcy.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~arturok21 2008-07-17

witam. Zobaczymy jak będzie z tym m ostem, jak zbuduja to uwierzę., jak zaczn to też uwierze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.