mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sandomierz: Jedenastu chętnych na most

Sandomierz: Jedenastu chętnych na most

Komisja przetargowa w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaakceptowała wnioski wszystkich oferentów w przetargu na budowę nowego mostu w Sandomierzu. W drugim etapie przetargu weźmie udział aż 11 firm i konsorcjów.

Sandomierz: Jedenastu chętnych na most
Dwustopniowy przetarg na budowę mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola - Przemyśl, został ogłoszony już pod koniec maja bieżącego roku. Do 23 czerwca potencjalni oferenci mogli składać wnioski o dopuszczenie do dalszego postępowania przetargowego. Komisja przetargowa zaakceptowała wszystkie złożone wnioski. Kielecki oddział GDDKiA wysłał zaproszenia do udziału w drugim etapie przetargu i do złożenia ofert cenowych jedenastu firmom i konsorcjom. Termin składania ofert upływa 22 sierpnia.

Nowy pięcioprzęsłowy most przez Wisłę w Sandomierzu o długości prawie 460 metrów powstanie obok już istniejącego. Cała inwestycja o łącznej długości sięgającej kilometra obejmuje również włączenie mostu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta, czyli ulicę dojazdową do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej. Planowana jest budowa lewej jezdni ulicy Lwowskiej i wprowadzenie jej na nowy most oraz przebudowę skrzyżowania ulicy Lwowskiej z ulicą Jana Pawła II, czyli drogi krajowej nr 77 z drogą krajową nr 79 po lewej stronie Wisły. Po prawej stronie Wisły planowane jest połączenie obu jezdni ulicy Lwowskiej oraz skrzyżowanie jednopoziomowe z ulicą Mostową i ulicą Powiśle. Nowy most będzie miał 14 metrów szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku stary most zostanie wyremontowany. Docelowo oba mosty tworzyć będą dwujezdniowy odcinek drogi krajowej nr 77. Rozpoczęcie prac planowane jest jeszcze w tym roku. Czas na wykonanie projektu i budowę mostu to 26 miesięcy.

Podobne wiadomości:

Aston Martin One-77 – coś pięknego

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~arturok21 2008-07-17

witam. Zobaczymy jak będzie z tym m ostem, jak zbuduja to uwierzę., jak zaczn to też uwierze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.