mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sandomierz: Mota-Engil zbuduje most

Sandomierz: Mota-Engil zbuduje most

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg na budowę mostu przez Wisłę w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. Komisja przetargowa wyłoniła najtańszą ofertę, którą złożyła firma Mota-Engil.

Sandomierz: Mota-Engil zbuduje most
Komisja przetargowa z kieleckiego oddziały GDDKiA rozstrzygnęła ogłoszony jeszcze pod koniec maja bieżącego roku dwustopniowy przetarg na budowę nowego mostu przez Wisłę w Sandomierzu, który znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl. Z pośród dziewięciu ofert złożonych w drugim etapie postępowania, wybrana została najtańsza. Wykonawcą zadania będzie firma Mota-Engil z Krakowa, która zrealizuje zadanie za kwotę 80,4 mln zł. Umowę z wykonawcą będzie można podpisać jednak dopiero po uzyskaniu pozytywnej opinii prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Firma będzie miała 26 miesięcy na wykonanie projektu i budowę mostu.

Nowy most przez Wisłę w Sandomierzu o długości prawie 460 metrów powstanie obok już istniejącego. Inwestycja obejmuje również włączenie obiektu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta czyli ulicę dojazdową do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej. Nowy most będzie miał 14 metrów szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku, stary most zostanie wyremontowany. Docelowo oba mosty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi krajowej nr 77.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~socitacha 2008-09-13

o widze ceny juz spadaja-gupie polaczki przy korycie zrozumieli ze ich pompowane ceny przewyzszaja unijne a pensja dla zwykłego pracownika nie dos ze sie nie zmienila to powoli dogania mołdawie:)!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.