mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sandomierz: Mota-Engil zbuduje most

Sandomierz: Mota-Engil zbuduje most

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg na budowę mostu przez Wisłę w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. Komisja przetargowa wyłoniła najtańszą ofertę, którą złożyła firma Mota-Engil.

Sandomierz: Mota-Engil zbuduje most
Komisja przetargowa z kieleckiego oddziały GDDKiA rozstrzygnęła ogłoszony jeszcze pod koniec maja bieżącego roku dwustopniowy przetarg na budowę nowego mostu przez Wisłę w Sandomierzu, który znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl. Z pośród dziewięciu ofert złożonych w drugim etapie postępowania, wybrana została najtańsza. Wykonawcą zadania będzie firma Mota-Engil z Krakowa, która zrealizuje zadanie za kwotę 80,4 mln zł. Umowę z wykonawcą będzie można podpisać jednak dopiero po uzyskaniu pozytywnej opinii prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Firma będzie miała 26 miesięcy na wykonanie projektu i budowę mostu.

Nowy most przez Wisłę w Sandomierzu o długości prawie 460 metrów powstanie obok już istniejącego. Inwestycja obejmuje również włączenie obiektu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta czyli ulicę dojazdową do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej. Nowy most będzie miał 14 metrów szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku, stary most zostanie wyremontowany. Docelowo oba mosty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi krajowej nr 77.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~socitacha 2008-09-13

o widze ceny juz spadaja-gupie polaczki przy korycie zrozumieli ze ich pompowane ceny przewyzszaja unijne a pensja dla zwykłego pracownika nie dos ze sie nie zmienila to powoli dogania mołdawie:)!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bentley Continental GT w nowym wydaniu
Bentley Continental GT w nowym wydaniu
Połączenie luksusu, sportowych osiągów i komfortu na najwyższym poziomie – tak pokrótce można scharakteryzować Bentleya Continentala GT. Oto najnowsze wcielenie brytyjskiej maszyny.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic