mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sandomierz: Rusza projektowanie mostu

Sandomierz: Rusza projektowanie mostu

Rozpoczęły się prace związane z projektowaniem nowego mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. W siedzibie kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad miała miejsce pierwsza rada projektu. Inwestycja będzie kosztować ponad 80 mln zł.

Sandomierz: Rusza projektowanie mostu
4 grudnia bieżącego roku w siedzibie kieleckiego oddziału GDDKiA, miało miejsce pierwsze spotkanie związane z przygotowanie projektu nowego mostu przez Wisłę w Sandomierzu, który znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl. W spotkaniu wzięli udział Ewa Sayor, dyrektor kieleckiego oddziału GDDKiA, Pedro Fernadez, prezes firmy Mota-Engil Polska, która realizuje inwestycję, Tomasz Siwowski, inżynier kontraktu z ramienia pracowni Promost Consulting sprawującej nadzór nad inwestycją, Tomasz Purtak, kierownik projektu, naczelnik wydziału mostów w kieleckim oddziale GDDKiA oraz przedstawiciele firmy Transprojekt Warszawa, która będzie projektować most. Na pierwszej radzie projektowej przedstawiono m.in. harmonogram prac.

Nowy przeprawa realizowana będzie w nowoczesnym systemie Zaprojektuj i zbuduj, co oznacza, że jeden wykonawca zadba o projekt i zbuduje obiekt. Umowa z wykonawcą, czyli firmą Mota-Engil, podpisana została w połowie października bieżącego roku. Projekt opracuje podwykonawca – Transprojekt Warszawa (konsultowany będzie z profesorami Politechniki Warszawskiej Wojciechem Radomskim i Henrykiem Zobelem). Ma on na to czas do maja 2009. W międzyczasie, na przełomie lutego i marca 2009 wykonawca inwestycji planuje złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Budowa obiektu powinna rozpocząć się w czerwcu przyszłego roku i potrwa 19 miesięcy. Zakończenie inwestycji zaplanowano na styczeń 2011 roku.

Obiekt o długości prawie 460 m powstanie obok już istniejącego. Inwestycja obejmuje również włączenie nowego mostu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta, czyli budowę ulicy dojazdowej do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej. Nowy most będzie miał 14 m szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku, stary most zostanie wyremontowany. Docelowo oba mosty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi krajowej nr 77. Nowy pięcioprzęsłowy most będzie pod względem architektonicznym podobny do już istniejącego. Inwestycja będzie kosztować 80,4 mln zł.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.