mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sandomierz: Wybudują most za 80 mln zł

Sandomierz: Wybudują most za 80 mln zł

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych pozytywnie zaopiniował wynik przetargu na budowę mostu w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. Dzięki temu będzie można podpisać umowę z firmą Mota-Engil, która rozpocznie prace budowlane już wiosna przyszłego roku.

Sandomierz: Wybudują most za 80 mln zł
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad może podpisać już umowę z firmą Mota-Engil, która zwyciężyła w przetargu na wykonawstwo nowego mostu drogowego w Sandomierzu, który znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl. Przed podpisaniem umowy konieczne było uzyskanie pozytywnej opinii prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, który zaakceptował wynik przetargu.

Cała inwestycja kosztować będzie 80,4 mln zł. Nowy most przez Wisłę w Sandomierzu o długości prawie 460 metrów powstanie obok już istniejącego. Zadanie obejmuje również włączenie nowego obiektu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta czyli budowę ulicy dojazdowej do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej. Nowy most będzie miał 14 metrów szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku, stary most zostanie wyremontowany. Docelowo oba mosty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi krajowej nr 77. Pod względem architektonicznym nowa przeprawa będzie podobna do już istniejącej. Most w Sandomierzu to pierwsza duża świętokrzyska inwestycja drogowa realizowana w nowym systemie "Zaprojektuj i zbuduj". System ma na celu przyspieszenie inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Firma Mota-Engil po podpisaniu umowy z GDDKiA ma 26 miesięcy na wykonanie projektu i budowę mostu. Budowa powinna ruszyć już wiosną przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Aston Martin One-77 – coupe dla niewielu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando