mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Serock będzie mieć obwodnicę

Serock będzie mieć obwodnicę

W Serocku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące budowy obwodnicy miasta w ciągu drogi krajowej nr 61. Pozwolenie na budowę wojewoda mazowiecki wyda prawdopodobnie w grudniu bieżącego roku, a już na początku przyszłego roku ruszą prace budowlane.

Serock będzie mieć obwodnicę
W Urzędzie Miasta i Gminy Serock odbyła się rozprawa administracyjna dotycząca budowy obwodnicy Serocka w ciągu drogi krajowej nr 61. Była ona ostatnim etapem konsultacji społecznych przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę tej trasy. Wcześniej wydano już decyzję lokalizacyjną i środowiskową.

Konsultacje społeczne dotyczące budowy obwodnicy są konieczne, aby zminimalizować nieuniknione skutki społeczne takiej inwestycji jak np. naruszenie czyjejś własności przez wykup, czy wywłaszczenie i zakłócenie dotychczasowego stanu najbliższego otoczenia. Wysłuchanie opinii społecznej sprzyja wydaniu jak najbardziej optymalnej decyzji, która uwzględnia zmniejszenie uciążliwości w bezpośredniej strefie oddziaływania drogi. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zapowiedział zastosowanie rozwiązań służących ochronie środowiska naturalnego i mieszkańców przed negatywnym wpływem budowy. Będą to: ekrany akustyczne o łącznej długości 1250 m, przepusty, zbiorniki odparowujące i urządzenia podczyszczające.

Przedsięwzięcie obejmie budowę dwujezdniowej trasy klasy GP (główna przyspieszona) o długości 7 km, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 61, odcinka drogi krajowej nr 62 od węzła Wierzbica do miasta Wierzbica, skrzyżowań bezkolizyjnych (komunikacja z ruchem lokalnym odbywać się będzie przez węzły: Wojsk Łączności, Serock i Wierzbica) oraz modernizację lokalnego układu dróg przez budowę dróg równoległych do obwodnicy.

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski podkreślił, że obwodnica Serocka jest kluczowym elementem dotyczącym dwóch tras łączących wschód i zachód. Są to drogi krajowe nr 61 i 62 bezpośrednio przebiegające przez miasto i gminę Serock. Dzięki budowie obwodnicy, której koszt wyniesie około 350 mln zł, ruch drogowy zostanie wyprowadzony poza miasto. Pozwolenie na budowę wojewoda wyda prawdopodobnie na początku grudnia bieżącego roku, a już na przełomie stycznia i lutego 2009 roku ruszą prace budowlane.

Obwodnica Serocka jest jedną z 12 obwodnic zaplanowanych na terenie województwa mazowieckiego. W latach 2008-2015 na budowę obwodnic, dróg ekspresowych i poprawę infrastruktury drogowej zostanie przeznaczone ponad  45 mld zł. Inwestycje te mają na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych oraz podniesienie standardów podróżowania.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Ferrari 612 Imola Racing – nowe body

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Połliszłejs 2009-01-24

Ja jestem mieszkańcem Serocka i faktycznie tiry utrudniają życie. Ale nie powiedziałbym, że to koszmar, chyba tylko dla osób mieszkających przy tej trasie. Jeszcze nie zaczęli robić, ale lada moment pewnie zaczną, bo stopniały śniegi. Tym razem na serio będą ją budować, z czego się tylko cieszę!

~Feliks 2008-11-29

Te poczynania są jak bez jaj. Ta obwodnica miała być skończona juz w 2008 r a do tej pory jej nie zaczeto. Przez Serock to wogóle nie można przejechać to horror. Ito jest gł droga na Ostrłeke i Litwe wstyd lepiej nie mówić. Zmniejszyc Sejm o 50% ,znieść Senat znieśc stanowisko Prezydenta wtedy bendą pieniądze na drogi. I ograniczyc ekologów i opozycje.

~zlka 2008-11-14

W KONCU, TOZ TO KOSZMAR JAZDA PRZEZ SEROCK

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.