mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sezon motocyklowy rozpoczęty

Sezon motocyklowy rozpoczęty

Sezon motocyklowy już rozpoczęty. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się kierowcy jednośladów. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Sezon motocyklowy rozpoczęty
Plusowe temperatury, sucha nawierzchnia i coraz dłuższy dzień to dla motocyklistów wyraźna oznaka, że zima już za nimi i czas na przesiadkę z samochodu na dwa kółka. Niestety statystyki wypadków z udziałem motocyklistów są bezlitosne. W zeszłym roku na polskich drogach doszło w sumie do 2359 zdarzeń z udziałem jednośladów. W tych wypadkach śmierć poniosło 271 kierowców motocykli i 21 pasażerów. Rannych zostało prawie 2500 osób. Jak wynika z policyjnych obserwacji, wina za te zdarzenia leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie motocyklistów, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych dwóch pojazdów, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z tego bez obrażeń.
Tematy w artykule: motocykl

Podobne wiadomości:

Prawo jazdy na 125 procent

Prawo jazdy na 125 procent

Finanse i prawo 2014-08-26

Mercedes-AMG wykupi 1/4 udziałów w MV Agusta

Mercedes-AMG wykupi 1/4 udziałów w MV Agusta

Aktualności 2014-11-03

Komentuj:

~ed 2012-03-28

Witamy dawców. Ja patrzę w lusterka tylko jak ktoś nie przekracza przepisów. Nie możecie być wszędzie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando