mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sezon na remonty

Sezon na remonty

Ponad jedna trzecia sieci dróg krajowych wymaga różnego rodzaju remontów: od wzmocnień, poprzez wyrównania, po zabiegi powierzchniowe - podaje raport o stanie technicznym dróg krajowych. Lato to najlepszy czas dla drogowców na prace remontowe.

Sezon na remonty
Ponad jedną trzecią potrzeb remontowych stanowią zabiegi, które należy wykonać w pierwszej kolejności. Zajmują się tym wszystkie oddziały GDDKiA. Poprawia się właściwości przeciwpoślizgowe lub uszczelnia nawierzchnię jezdni. W zależności od potrzeb budowane są chodniki i zatoki autobusowe, poprawiane zjazdy, regulowane studzienki, wzmacniane pobocza. Poniżej prezentujemy wybrane remonty i utrudnienia na drogach krajowych.

DK28: Wahadłowo pod Wadowicami i w Rabie Niżnej

Przez najbliższe pięć miesięcy będą trwały prace remontowe na drodze krajowej nr 28 pomiędzy Wadowicami i Radoczą (małopolskie). Wyremontowana zostanie nawierzchnia, chodniki i zatoki autobusowe. Remontem objęte będą także zjazdy, pobocza gruntowe, krawężniki i obrzeża.Odtworzone zostaną rowy, oczyszczone i wyremontowane przepusty zarówno pod zjazdami jak i drogą główną. Podczas wykonywania robót wprowadzany będzie ruch wahadłowy.

Droga krajowa nr 28 remontowana jest także w Rabie Niżnej, na odcinku ponad 2,4 km. Stara nawierzchnia jest frezowana a w jej miejsce położona zostanie nowa. Trwa remont poboczy po prawej stronie (po lewej jest chodnik). Na czas trwania robót na tych odcinkach obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

„Pod ruchem" na DK36

W Wielkopolsce remonty startują na 7-kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 36 między Załęczem - Rawiczem a Sarnową. Zostanie wyprofilowana nawierzchnia, będzie ułożona warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego, wymienione zostaną uszkodzone krawężniki, odtworzone oznakowanie poziome oraz przeprowadzona regulacja wysokościowa studzienek ściekowych i studni.Prace będą toczyły się „pod ruchem", sterowanym ręcznie, żeby maksymalnie usprawnić przejazd.

DK 84: Remont mostu w Sanoku

W Sanoku rozpoczął się remont na moście przez rzekę Stróża Wielka w ciągu dk84. To droga prowadząca bezpośrednio w kierunku Bieszczad. Prace remontowe będą prowadzone „pod ruchem". Polegają na całkowitej wymianie wyposażenia, wykonaniu nadbetonu istniejącej płyty pomostu wraz z nowymi płytami przejściowymi, a następnie na wykonaniu nowych nawierzchni mineralno-asfaltowych na moście i dojazdach.Ruch pojazdów będzie odbywał się jednym pasem. W miarę postępu robót wprowadzany będzie także ruch wahadłowysterowany sygnalizacją świetlną.

DK74: Skrzyżowanie w Górnie w remocie

Odcinek drogi krajowej nr 74 w obrębie ruchliwego skrzyżowania w Górnie (woj. świętokrzyskie) zostanie gruntownie wyremontowany. Droga zyska nową nawierzchnię i oznakowanie poziome. Wyremontowane zostaną pobocza, chodniki, zatoki autobusowe. Na odcinku o długości około 0,5 km wymieniona zostanie nawierzchnia łącznie z warstwą podbudowy.
Skrzyżowanie drogi krajowej nr 74 w Górnie z drogą wojewódzką 752 do Bodzentyna jest wyjątkowo obciążone ruchem. Tak gruntowny remont, polegający między innymi na wzmocnieniu nawierzchni, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku.
Sprawny i bezpieczny przejazd remontowanym odcinkiem zapewni zmieniona organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania. Na krótkim około 100-metrowym odcinku ruch odbywa się wahadłowo, północną połową jezdni w obu kierunkach, a sterowany jest sygnalizacją świetlną. Na pozostałym remontowanym odcinku ruch w obie strony odbywa się płynnie północną, poszerzoną na czas remontu stroną skrzyżowania. Organizacja ruchu będzie na bieżąco zmieniana w zależności od etapu prowadzonych robót przy frezowaniu i układaniu nowej nawierzchni.
Tematy w artykule: utrudnienia w ruchu

Podobne wiadomości:

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Polskie drogi 2015-06-22

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~wybierapo 2013-08-19

Dobrze, ze wreszcie sie remontuje, niemniej wcoaz widac wiele dziurawych drog, z koleinami i nie rrmontowanymi poboczami. Chociaz na Slowacji sa biedniejsze i gorsze drogi, jednak np. w Czechach czy na Wegrzech maja lepsze drogi. W Polsve uderza za szybka jazda wielu kierowcow, glownie tiru jezdza bardzo niebezpiecznie , nie licza sie z nikim. Jezdza za szybko w terenie zabudowanym. Inna rzecz, ktora razi to ogrom reklam przy polskich drogach i w polskich miastach. Obrzeza Warszawy i Krakowa chyba goruja... Lamanie przepisow i w zasadzie ciagly brak dobrych przepisow o przestrzeni publicznej i stawiania reklam. Chaos, polskie drogi sa zalane reklamami, palmami, szyldami tzw.ledowymi. W krajach Europy przy drogach i autostradach sa tylko i wylacznie oz naczenia drogowych inf.n o punktach obslugi, inf. o zabytkach, kulturze i regionie-na brazowych tablicach i sporadyczn

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando