mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sezon na wykopki trwa....we Wrocławiu

Sezon na wykopki trwa....we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z najszybciej modernizowanych miast w kraju. To właśnie tutaj cały czas zaczynają się kolejne remonty a kierowcy tracą swój cenny czas na stanie w korkach. W tej chwili we Wrocławiu trwa istny sezon na wykopki, na szczęście szczyt już minął, a było znacznie gorzej...

Sezon na wykopki trwa....we Wrocławiu

Kierowcy próbujący przedrzeć się przez miasto w szczycie, muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na pewno trafią przynajmniej na jedną z wątpliwych "atrakcji", jakie przygotowali dla nich drogowcy. Poruszając się po Wrocławiu  można natknąć się na kilka ważnych inwestycji, a placów budowy nie da się nie zauważyć, chociażby ze względu na wspomniane korki, związane ze zmianami organizacji ruchu i ograniczeniami prędkości.

Aktualnie drogowcy pracują na terenie kilku najważniejszych inwestycji:

Obwodnica Śródmiejska - to wielkie przedsięwzięcie komunikacyjne we Wrocławiu. Ma przebiegać przez najważniejsze dzielnice. W tej chwili trwają prace wykończeniowe na estakadzie pomiędzy ul. Klecińską a Grabiszyńską. Jest ona już praktycznie przygotowana do układania nawierzchni. Budowana estakada umożliwi połączenie najważniejszych szlaków komunikacyjnych w mieście, dróg krajowych nr 5 i 8 z drogą krajową nr 94. Kontrakt przewiduje zakończenie prac do końca listopada 2007 roku.

Czytaj więcej...

Mosty Warszawskie – prace budowlane w tym rejonie obejmują kilka inwestycji. Budowane są nowe Mosty Warszawskie (drogowy i tramwajowy) a wraz z nimi, prowadzony jest remont placu Kromera i przebudowa skrzyżowania ul. Jedności Narodowej i Wyszyńskiego, zatem jest to dosyć duża inwestycja, która niestety związana jest z utrudnieniami w ruchu. Potrwają one prawdopodobnie do czerwca 2008 roku, kiedy to mają zakończyć się prace budowlane. Inwestycja ta jest ważna ze względu na pełnienie przez ten odcinek funkcji alternatywnego ciągu komunikacyjnego dla drogi krajowej nr 8 Warszawa – Kudowa Zdrój, w przypadku utrudnień ruchu w rejonie mostu Szczytnickiego i pl. Grunwaldzkiego, które aktualnie także są remontowane.

Czytaj więcej...

Ulica Borowska – stanowi połączenie z południowymi i centralnymi rejonami miasta i jest jedyną drogą prowadzącą z Obwodnicy Śródmiejskiej do Nowej Akademii Medycznej wraz z Centrum Ratownictwa Medycznego i jednostki Straży Pożarnej. Projekt przewiduje dobudowę drugiej jezdni na odcinku pomiędzy ul. Armii Krajowej a Akademią Medyczną. Prace mają zostać zakończone w listopadzie 2007.

Czytaj więcej...

Ulica Powstańców Śląskich – trwają prace związane m.in. z przebudową skrzyżowania ulicy Powstańców Śląskich z Hallera a także z Jastrzębią. Drogowcy wybudują dodatkowe pasy ruchu w celu udrożnienie połączenia drogi krajowej nr 5 (Powstańców) z Obwodnicą Śródmiejską (Hallera) . Dodatkowo w tym samym celu przebudowywane jest skrzyżowanie z pobliską ul. Jastrzębią. Prace na tym odcinku mają się zakończyć w połowie grudnia.

Czytaj więcej...

Rondo Reagana i Most Szczytnicki – jest to bardzo ważna inwestycja, gdyż przez plac Grunwaldzki i Most Szczytnicki przebiega droga krajowa nr 8, łącząca wschodnią i południową granicę kraju. Na placu powstało już Rondo Reagana. Na środku trwają nadal prace związane z budową węzła komunikacji zbiorowej, zatem w dalszym ciągu występują utrudnienia w ruchu. Rodno docelowo ma zmniejszyć korki i usprawnić ruch, ale w tej chwili jest ono dość często zakorkowane a ruchem steruje policja.
Z remontem na placu Grunwaldzkim łączy się także przebudowa Mostu Szczytnickiego, który ze względu na zbyt małą przepustowość będzie zastąpiony nowym, który powinien rozwiązać problemy komunikacyjne w tej okolicy. Od dłuższego czasu ruch prowadzony jest po dosyć wąskim moście tymczasowym, co skutecznie utrudnia życie kierowcom. Planowane zakończenie inwestycji powinno nastąpić w drugim kwartale 2008 roku. Do tego czasu trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj więcej...

To jednak nie koniec remontów na wrocławskich ulicach. Czekają nas kolejne remonty i dalsze utrudnienia w ruchu. W planach są prace na ul. Lotniczej, Skłodowskiej-Curie, ciąg dalszy budowy Obwodnicy Śródmiejskiej, i inne...

Czytaj o wszystkich wrocławskich inwestycjach drogowych

Zobacz galerię zdjęć z Wrocławia


Podobne wiadomości:

Wojna domowa

auto motor i sport 0000-00-00

Honda i Toyota, Civic i Corolla - odwieczni rywale z jednego podwórka, tym razem w teście porównawczym. Czy na dobre wyszło im, że dojrzały i urosły do tego stopnia, że śmiało mogą konkurować z większymi modelami, jak Accord czy Avensis?

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~mil1231@gazeta.pl 2007-10-26

Warszawa to dopiero jest rozkopana- zobaczysz jakie tu juz wkrótce będą drogi! a A2 bedzie najlepsza w Polsce- 3 pasmowa o najwyższym możliwym standardzie!

~bob budowniczy 2007-10-09

nom breaslauer... masz całkowitą rację... my stoimy ciągle w korkach.... ale jak się skończą to zapomnisz o nich i będziesz się spuszczał jakie to nie mamy ekstra ulice a w innych miastach to dziury mają i nawet przestaniesz bredzić na gddkia że wyremontowała a4 nie budując pasa awaryjnego, a w takiej małopolsce to płaci się za przejazd jedno pasmową autostradą a taka Warszawa to nawet nie ma połączenia autostradowego... wypowiedz się jeszcze na ten temat

~As 2007-10-08

ja tez!

~alek 2007-10-07

ale szlag mnie trafia, jak od wrzesnia, czy od pazdziernika rozpoczynane są nowe remonty, zamykane są kolejne ulice, tory tramwajowe, a akurat ropozcyna sie szczyt związany z powrotami do szkół i na uczelnie. Wszytsko wygląda tak jakby byli troche robione bez głowy...

~Hans 2007-10-07

Breslauer- masz rację weżmy przecież dla porównania pisowską Łódz i porównajmy- gdzie jest rozwoj a gdzie stagnacja

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.