mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sezon remontowy na Lubelszczyźnie

Sezon remontowy na Lubelszczyźnie

Drogowcy na Lubelszczyźnie wykorzystują dobrą pogodę na remonty dróg krajowych. Układanie nowej nawierzchni bitumicznej wiąże się z utrudnieniami w ruchu dla kierowców.

Sezon remontowy na Lubelszczyźnie
Na drodze krajowej nr 19 jeden z dwóch wykonawców zakończył już prace związane z poprawą stanu najbardziej zniszczonej nawierzchni na sześciu odcinkach pomiędzy Niedrzwicą i Kraśnikiem (o łącznej długości 3,7 km). Drugi z wykonawców prowadzi prace na czterech odcinkach o łącznej długości prawie 5 km, w tym pomiędzy Pułankowicami i Kraśnikiem, na odcinku drogi przebiegającej przez las. Obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Wykonawca ma czas na realizację zlecenia do końca października.

Pierwsze utrudnienia pojawiły się także na wspólnym odcinku dróg krajowych nr 12 i 17 pomiędzy Bogucinem i Jastkowem na długości około 2 km. Usunięto już zniszczoną warstwę nawierzchni i trwają prace przy naprawie poprzecznych spękań. Na krótkim odcinku, tu gdzie prowadzone są prace, obowiązuje ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Większe utrudnienia pojawią się w przyszłym tygodniu gdy rozpocznie się układnie mas bitumicznych. Wykonawca ma czas na zakończenie prac do 10 listopada.

W połowie przyszłego tygodnia ruszy także układanie nowej nawierzchni na dwujezdniowym odcinku drogi krajowej nr 82 przechodzącym przez Łęczną. Utrudnienia nie powinny być większe niż obecnie. W czasie prac wyłączona z ruchu zostanie połowa szerokości jezdni. Zamknięte zostaną jednak wyjazdy z bocznych ulic.

Cały czas trwają także prace przy przebudowie drogi krajowej nr 12/17, na odcinku od Lublina do Piask, do parametrów drogi ekspresowej. Wyłączona z ruchu jest jezdnia prowadząca w kierunku Piask, jedynie w obrębie skrzyżowania z al. Lotników Polskich kierowcy korzystają z obu jezdni by zachować płynność na skręcie do Świdnika.

Trwają także prace przy remoncie trzech mostów na drodze krajowej nr 17: dwóch na obwodnicy Krasnegostawu, gdzie ruch utrzymano ruch w obydwu kierunkach pomimo zwężenia jezdni oraz w Sitańcu gdzie kierowcy korzystają z tymczasowego objazdu.

Podobne wiadomości:

Nowości 2012 w klasie kompaktów

auto motor i sport 0000-00-00

Na przyszły rok szykuje się wysyp premier w klasie kompaktów. Największą ofensywę szykuje Grupa Volkswagena.

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando