mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siedem nowych kilometrów autostrady A1

Siedem nowych kilometrów autostrady A1

Lada dzień po zakończeniu wszystkich prac odbiorowych 7 km odcinek autostrady A1 Rowień – Świerklany zostanie otwarty dla ruchu. Jest to druga część kontraktu w ramach którego wybudowany został odcinek o długości 14,5 km Bełk – Świerklany.

Siedem nowych kilometrów autostrady A1
Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2008 roku i zgodnie z podpisaną umową miały zakończyć się w listopadzie 2010 roku – niestety ubiegłoroczna powódź pokrzyżowała plany drogowców, gdyż plac budowy został zalany i na jego części nie można było prowadzić robót objętych kontraktem. Z końcem 2010 roku do ruchu oddano odcinek Bełk – Rowień.

Na odcinku Bełk – Świerklany powstało 13 mostów i 13 wiaduktów nad i w ciągu autostrady, w tym jeden wiadukt kolejowy nad A-1 oraz dwa węzły: "Rowień" na skrzyżowaniu z DW 935 i "Świerklany" na skrzyżowaniu z DW 932. Na węźle "Świerklany" zlokalizowany został Obwód Utrzymania Autostrady, na którym znajdują się: magazyn soli, budynek obsługi OUA, pomieszczenia Policji Autostradowej, garaże i inne niezbędne elementy.

Ostateczny termin zakończenia wszystkich robót upływa w dniu 25 maja 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Lancia 2011-04-22

No fakt nie sa to jakies znane miejscowosci, ale zeby od razu "pismak"? Dla podpowiedzi, jak juz potrafiles napisac cos na forum to mysle ze potrafisz cos wklepac w google na pewno ci cos wyskoczy. Ps. Specjalnie przemilczalem pojecia: atlas i mapa bo one pewnie nic by do dyskusji nie wniosly...

~kierowc 2011-04-22

Bełk, Rowień, Świerklany ? te nazwy jakichś wiosek nic większości polaków nie mówią, gdzie to do jasnej cholery jest ? może pismak podał by chociaż nazwę powiatu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport