mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siedem nowych kilometrów autostrady A1

Siedem nowych kilometrów autostrady A1

Lada dzień po zakończeniu wszystkich prac odbiorowych 7 km odcinek autostrady A1 Rowień – Świerklany zostanie otwarty dla ruchu. Jest to druga część kontraktu w ramach którego wybudowany został odcinek o długości 14,5 km Bełk – Świerklany.

Siedem nowych kilometrów autostrady A1
Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2008 roku i zgodnie z podpisaną umową miały zakończyć się w listopadzie 2010 roku – niestety ubiegłoroczna powódź pokrzyżowała plany drogowców, gdyż plac budowy został zalany i na jego części nie można było prowadzić robót objętych kontraktem. Z końcem 2010 roku do ruchu oddano odcinek Bełk – Rowień.

Na odcinku Bełk – Świerklany powstało 13 mostów i 13 wiaduktów nad i w ciągu autostrady, w tym jeden wiadukt kolejowy nad A-1 oraz dwa węzły: "Rowień" na skrzyżowaniu z DW 935 i "Świerklany" na skrzyżowaniu z DW 932. Na węźle "Świerklany" zlokalizowany został Obwód Utrzymania Autostrady, na którym znajdują się: magazyn soli, budynek obsługi OUA, pomieszczenia Policji Autostradowej, garaże i inne niezbędne elementy.

Ostateczny termin zakończenia wszystkich robót upływa w dniu 25 maja 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Lancia 2011-04-22

No fakt nie sa to jakies znane miejscowosci, ale zeby od razu "pismak"? Dla podpowiedzi, jak juz potrafiles napisac cos na forum to mysle ze potrafisz cos wklepac w google na pewno ci cos wyskoczy. Ps. Specjalnie przemilczalem pojecia: atlas i mapa bo one pewnie nic by do dyskusji nie wniosly...

~kierowc 2011-04-22

Bełk, Rowień, Świerklany ? te nazwy jakichś wiosek nic większości polaków nie mówią, gdzie to do jasnej cholery jest ? może pismak podał by chociaż nazwę powiatu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.