mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siedem nowych kilometrów autostrady A1

Siedem nowych kilometrów autostrady A1

Lada dzień po zakończeniu wszystkich prac odbiorowych 7 km odcinek autostrady A1 Rowień – Świerklany zostanie otwarty dla ruchu. Jest to druga część kontraktu w ramach którego wybudowany został odcinek o długości 14,5 km Bełk – Świerklany.

Siedem nowych kilometrów autostrady A1
Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2008 roku i zgodnie z podpisaną umową miały zakończyć się w listopadzie 2010 roku – niestety ubiegłoroczna powódź pokrzyżowała plany drogowców, gdyż plac budowy został zalany i na jego części nie można było prowadzić robót objętych kontraktem. Z końcem 2010 roku do ruchu oddano odcinek Bełk – Rowień.

Na odcinku Bełk – Świerklany powstało 13 mostów i 13 wiaduktów nad i w ciągu autostrady, w tym jeden wiadukt kolejowy nad A-1 oraz dwa węzły: "Rowień" na skrzyżowaniu z DW 935 i "Świerklany" na skrzyżowaniu z DW 932. Na węźle "Świerklany" zlokalizowany został Obwód Utrzymania Autostrady, na którym znajdują się: magazyn soli, budynek obsługi OUA, pomieszczenia Policji Autostradowej, garaże i inne niezbędne elementy.

Ostateczny termin zakończenia wszystkich robót upływa w dniu 25 maja 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~Lancia 2011-04-22

No fakt nie sa to jakies znane miejscowosci, ale zeby od razu "pismak"? Dla podpowiedzi, jak juz potrafiles napisac cos na forum to mysle ze potrafisz cos wklepac w google na pewno ci cos wyskoczy. Ps. Specjalnie przemilczalem pojecia: atlas i mapa bo one pewnie nic by do dyskusji nie wniosly...

~kierowc 2011-04-22

Bełk, Rowień, Świerklany ? te nazwy jakichś wiosek nic większości polaków nie mówią, gdzie to do jasnej cholery jest ? może pismak podał by chociaż nazwę powiatu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.