mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siedlce - Terespol w przebudowie

Siedlce - Terespol w przebudowie

Ruszą prace o wartości ponad 50 mln Euro na krajowej dwójce. Przebudowanych będzie ponad 86 km drogi od Siedlec do Terespola, z wyjątkiem 11 km obwodnicy Białej Podlaskiej, na którą czeka odrębny kontrakt do podpisania. Prace zakończa się jesienią 2007 roku.

Siedlce - Terespol w przebudowie

GDDKiA poinformowała o podpisaniu trzech kontraktów na roboty budowlane w ramach projektu Funduszu Spójności Przebudowa drogi krajowej nr 2, odcinek Siedlce - Terespol na łączną kwotę ponad 53 mln Euro.

  • Umowa na odcinek Siedlce - granica województwa lubelskiego (prawie 25 km) , została zawarta z firmą Johann Bunte Bauunternehmung GmbH & Co. KG na kwotę ponad 12,6 mln Euro.
  • Umowa na odcinek granica województwa mazowieckiego - początek obwodnicy Białej Podlaskiej (31 km) została zawarta z konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. na kwotę ponad 17,5 mln euro.
  • Umowę na odcinek koniec obwodnicy Białej Podlaskiej - Terespol (około 31 km) zawarto z konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego i Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe Międzyrzec Podlaski S.A. na kwotę prawie 23 mln euro.

Wartość tych kontraktów wynosi 51 mln euro. Termin realizacji wszystkich umów to 15 miesięcy. Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w wysokości 83%.

Projekt obejmuje przebudowę istniejącego odcinka jednojezdniowej drogi krajowej nr 2 od Siedlec do Terespola. Istniejąca droga na tym odcinku zostanie poddana rehabilitacji i wzmocniona do nacisku 115 kN/oś. Ponadto przewidziana jest przebudowa mostów, wiaduktów i przepustów, budowa węzła na obwodnicy Białej Podlaskiej, budowa drogi dojazdowej wzdłuż głównej na obwodnicy Białej Podlaskiej ok. 9 km, zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniach, budowa urządzeń ochrony środowiska, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Przedsięwzięcie jest częściowo zlokalizowane w II paneuropejskim korytarzu Berlin -Warszawa - Mińsk - Moskwa i ma również istotne znaczenie dla zapewnienia spójności Białorusi i Federacji Rosyjskiej z przestrzenią Unii Europejskiej, w tym z Polską. Budowa autostrady na odcinku od Siedlec do Terespola planowana jest dopiero około roku 2013.

Przeczytaj także:

Żelazna droga Siedlce-Terespol (2006-06-26)

Inwestycje drogowe na trasie Siedlce - Terespol (2006-03-01)


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Grzesiek 2007-06-10

nareszcie remont :) jak jezdziłem z Białej do Zalesia to droga była tak wybita ze jezdzić sie nie dało, że nie wspomnę o kolejnach.... ale nie oszukujmy się mozna było ten odcinek zrobić lepiej...

~wa 2007-02-25

dupki najpierw niech zapłacą dobrze drogowcom a potem biorą się za budowę

~? 2006-10-27

A nie mozna dobudowac drugiego pasu?

~ka-lee 2006-10-27

i na ile czasu to wystarczy?

~Hellboy 2006-08-02

Nareszcie...:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic