mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siedlce - Terespol w przebudowie

Siedlce - Terespol w przebudowie

Ruszą prace o wartości ponad 50 mln Euro na krajowej dwójce. Przebudowanych będzie ponad 86 km drogi od Siedlec do Terespola, z wyjątkiem 11 km obwodnicy Białej Podlaskiej, na którą czeka odrębny kontrakt do podpisania. Prace zakończa się jesienią 2007 roku.

Siedlce - Terespol w przebudowie

GDDKiA poinformowała o podpisaniu trzech kontraktów na roboty budowlane w ramach projektu Funduszu Spójności Przebudowa drogi krajowej nr 2, odcinek Siedlce - Terespol na łączną kwotę ponad 53 mln Euro.

  • Umowa na odcinek Siedlce - granica województwa lubelskiego (prawie 25 km) , została zawarta z firmą Johann Bunte Bauunternehmung GmbH & Co. KG na kwotę ponad 12,6 mln Euro.
  • Umowa na odcinek granica województwa mazowieckiego - początek obwodnicy Białej Podlaskiej (31 km) została zawarta z konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. na kwotę ponad 17,5 mln euro.
  • Umowę na odcinek koniec obwodnicy Białej Podlaskiej - Terespol (około 31 km) zawarto z konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego i Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe Międzyrzec Podlaski S.A. na kwotę prawie 23 mln euro.

Wartość tych kontraktów wynosi 51 mln euro. Termin realizacji wszystkich umów to 15 miesięcy. Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w wysokości 83%.

Projekt obejmuje przebudowę istniejącego odcinka jednojezdniowej drogi krajowej nr 2 od Siedlec do Terespola. Istniejąca droga na tym odcinku zostanie poddana rehabilitacji i wzmocniona do nacisku 115 kN/oś. Ponadto przewidziana jest przebudowa mostów, wiaduktów i przepustów, budowa węzła na obwodnicy Białej Podlaskiej, budowa drogi dojazdowej wzdłuż głównej na obwodnicy Białej Podlaskiej ok. 9 km, zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniach, budowa urządzeń ochrony środowiska, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Przedsięwzięcie jest częściowo zlokalizowane w II paneuropejskim korytarzu Berlin -Warszawa - Mińsk - Moskwa i ma również istotne znaczenie dla zapewnienia spójności Białorusi i Federacji Rosyjskiej z przestrzenią Unii Europejskiej, w tym z Polską. Budowa autostrady na odcinku od Siedlec do Terespola planowana jest dopiero około roku 2013.

Przeczytaj także:

Żelazna droga Siedlce-Terespol (2006-06-26)

Inwestycje drogowe na trasie Siedlce - Terespol (2006-03-01)


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~Grzesiek 2007-06-10

nareszcie remont :) jak jezdziłem z Białej do Zalesia to droga była tak wybita ze jezdzić sie nie dało, że nie wspomnę o kolejnach.... ale nie oszukujmy się mozna było ten odcinek zrobić lepiej...

~wa 2007-02-25

dupki najpierw niech zapłacą dobrze drogowcom a potem biorą się za budowę

~? 2006-10-27

A nie mozna dobudowac drugiego pasu?

~ka-lee 2006-10-27

i na ile czasu to wystarczy?

~Hellboy 2006-08-02

Nareszcie...:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania
Włoska stajnia z Sant Agata Bolognese długo kazała czekać na ten model. Oto Lamborghini Urus - superszybki SUV z bykiem na masce. Znamy już wszystkie szczegóły na jego temat.