Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siedmiu chętnych na ekspresową S51

Siedmiu chętnych na ekspresową S51

Od 355,8 do 477,1 mln zł wynoszą zaproponowane kwoty za budowę drogi ekspresowej nr 51 z Olsztyna do Olsztynka. Podpisanie umowy odbędzie się w IV kwartale br.

Siedmiu chętnych na ekspresową S51
Z siedmiu złożonych ofert na budowę odcinka Olsztyn-Olsztynek drogi ekspresowej S51 najtańszą, na kwotę 355,8 mln zł, złożyło konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska,  Aldesa Construcciones. Najdroższą ofertę, na 477,1 mln zł, złożyło konsorcjum Mirbud, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM".

Zamawiający przyjął trzy kryteria oceny ofert: cenę (90%), termin zakończenia zadania (5%) oraz okres gwarancji (5%). Obecnie dokonywana będzie weryfikacja ofert oraz kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Inwestycja polegać będzie na budowie 13,3-kilometrowej dwujezdniowej drogi ekspresowej S51 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Przy okazji powstaną dwa węzły drogowe - "Stawiguda" i "Gryźliny". Początek trasy będzie za skrzyżowaniem z drogą powiatową nr 1370N w Tomaszkowie, koniec w okolicy miejscowości Ameryka, na styku z obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi S51.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Roman 2014-09-12

dla Tomasso. W cenę inwestycji proponowaną przez wykonawców wliczone są ewentualne odszkodowania. Uważam że tak się dzieje od lat , a ponieważ istnieją powiązania w tej branży ,kulawe prawo i nieskuteczna walka z korupcją więc mamy tak jak mamy. Dopóki są dotacje UE ,mało kto się tym przejmuje. Zauważymy wyraźne zahamowanie inwestycji drogowych za parę lat gdy unia przestanie finansować budowę dróg w Polsce. Będzie to wówczas temat dla mediów dla kolejnej afery ,czemu koszt budowy dróg mamy jeden z najdroższych w Europie, oraz wiele niedokończonych lub całkowicie zaniechanych inwestycji. W razie czego odsyłam do mapki docelowej sieci dróg w Polsce choćby na stronach GDDKiA.

~tomasso 2014-09-11

Znów obłędne ceny! 13,3-kilometrów za 400 milionów! z czego 50% do prowizje i zysk netto, żadne koszty faktyczne! No i gdzie wzięźniowie lub osoby bezrobotne o właściwym wykształceniu?? Nawet jeśli damy im pensje 5000 miesięcznie, koszt inwestycji spadnie o 50%

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj