mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siedmiu chętnych przebudowę Szosy Chełmińskiej w Toruniu

Siedmiu chętnych przebudowę Szosy Chełmińskiej w Toruniu

7 firm złożyło oferty na budowę i przebudowę Trasy Staromostowej w Toruniu na odcinku od ul. Polnej do granicy miasta (na kierunku północ-południe). Obecnie komisja przetargowa bada i ocenia oferty pod względem formalno-prawnym. Jeżeli postępowanie przetargowe uda się rozstrzygnąć bez żadnych protestów, to istnieje szansa, że prace ruszą w czerwcu tego roku.

Siedmiu chętnych przebudowę Szosy Chełmińskiej w Toruniu
Najtańszą ofertę złożyła firma SKANSKA na kwotę około 16,4 mln zł, natomiast najdroższą toruńska firma POL-DRÓG na kwotę ponad 25,2 mln zł. Na realizację zadania w budżecie gminy zarezerwowana była kwota 23 mln zł. Niskie ceny oferowane przez wykonawców to m.in. efekt spadających cen masy bitumicznej, kruszywa, betonu i krawężników. Dodatkowym czynnikiem jest to, że inwestycja będzie realizowana dwa lata, co w okresie zimowym zapewnia byt firmie wykonawczej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

W ramach zadania zostanie wykonany około 3.525 m odcinek Szosy Chełmińskiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Polną do skrzyżowania z ul. Owsianą około 1.8 km planowane jest wykonanie ulicy w układzie dwóch jezdni, każda o szerokości 7,0 m przedzielonych pasem zieleni szerokości 6,0 m. Od skrzyżowania z ul. Owsianą do granic administracyjnych miasta Torunia około 1.7 km ulica przebiega w układzie jedno-jezdniowym o szerokości 7,0 m. Wzdłuż odcinka projektowana jest ścieżka rowerowa o szerokości 2,0 m. (po jednej stronie ulicy) oraz obustronne chodniki z kostki betonowej o szerokości 2,5 m (na odcinku od ul. Polnej do ul. Owsianej). W ramach zadania zostaną także wykonane zatoki autobusowe obsługujące komunikację publiczną. Projekt zakłada także wykonanie nowego oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej oraz urządzenie terenów zieleni.

Zadanie będzie realizowane do końca listopada 2010 r. i będzie współfinansowane ze środków RPO.

Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.