Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siedmiu chętnych przebudowę Szosy Chełmińskiej w Toruniu

Siedmiu chętnych przebudowę Szosy Chełmińskiej w Toruniu

7 firm złożyło oferty na budowę i przebudowę Trasy Staromostowej w Toruniu na odcinku od ul. Polnej do granicy miasta (na kierunku północ-południe). Obecnie komisja przetargowa bada i ocenia oferty pod względem formalno-prawnym. Jeżeli postępowanie przetargowe uda się rozstrzygnąć bez żadnych protestów, to istnieje szansa, że prace ruszą w czerwcu tego roku.

Siedmiu chętnych przebudowę Szosy Chełmińskiej w Toruniu
Najtańszą ofertę złożyła firma SKANSKA na kwotę około 16,4 mln zł, natomiast najdroższą toruńska firma POL-DRÓG na kwotę ponad 25,2 mln zł. Na realizację zadania w budżecie gminy zarezerwowana była kwota 23 mln zł. Niskie ceny oferowane przez wykonawców to m.in. efekt spadających cen masy bitumicznej, kruszywa, betonu i krawężników. Dodatkowym czynnikiem jest to, że inwestycja będzie realizowana dwa lata, co w okresie zimowym zapewnia byt firmie wykonawczej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Toruniu.

W ramach zadania zostanie wykonany około 3.525 m odcinek Szosy Chełmińskiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Polną do skrzyżowania z ul. Owsianą około 1.8 km planowane jest wykonanie ulicy w układzie dwóch jezdni, każda o szerokości 7,0 m przedzielonych pasem zieleni szerokości 6,0 m. Od skrzyżowania z ul. Owsianą do granic administracyjnych miasta Torunia około 1.7 km ulica przebiega w układzie jedno-jezdniowym o szerokości 7,0 m. Wzdłuż odcinka projektowana jest ścieżka rowerowa o szerokości 2,0 m. (po jednej stronie ulicy) oraz obustronne chodniki z kostki betonowej o szerokości 2,5 m (na odcinku od ul. Polnej do ul. Owsianej). W ramach zadania zostaną także wykonane zatoki autobusowe obsługujące komunikację publiczną. Projekt zakłada także wykonanie nowego oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej oraz urządzenie terenów zieleni.

Zadanie będzie realizowane do końca listopada 2010 r. i będzie współfinansowane ze środków RPO.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii
Lexus Kinetic Seat - oto fotel przyszłości z Japonii
Na targach Paryż Motor Show 2016 Lexus pokaże koncepcyjną wizję fotela samochodowego przyszłości. Wyróżnia go siatkowa konstrukcja. Czy za kilka lub kilkanaście lat tak będą wyglądały fotele montowane w samochodach?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj