mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siedmiu na krakowską A4

Siedmiu na krakowską A4

Siedem firm stara się pozyskać kontrakt na przebudowę autostradowej obwodnicy Krakowa. Według wstępnych założeń przebudowa autostrady A4 z Balic do Opatkowic rozpocznie się wiosną 2006 roku i zakończy z końcem 2007 roku.

GDDKiA poinformowała o otwarciu ofert w postępowaniu na przebudowę wymagającego modernizacji odcinka A4. Wstępne oferty złożyły firmy: Bilfinger Berger,  Mota - Engil, Berger Bau, Lider NCC Aktienbolag, Budimex Dromex, Strabag oraz Teerag - Asdag.

Inwestycja uzyskała wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Projekt modernizacji autostradowej obwodnicy Krakowa od Balic do Opatkowic dofinansowany zostanie w wysokości prawie 108 mln zł (około 40%).

Wyeksploatowana trasa, na co dzień obciążona dużym ruchem samochodowym (głównie z  udziałem samochodów ciężarowych) wymaga szybkiej modernizacji. Zły stan infrastruktury drogowej już niejednokrotnie był przyczyną wypadków. Według opinii GDDKiA przebudowa autostrady i dostosowanie jej do wymogów UE (m.in. nacisk 115 kN/oś) usprawni warunki ruchu na międzynarodowej trasie łączącej Niemcy z Ukrainą i zwiększy atrakcyjność regionu poprzez poprawę warunków transportu drogowego. W ramach inwestycji zakłada się także podwyższenie nośności 6 obiektów mostowych.

Przeczytaj także:

Obwodnica Krakowa - remont A4 (2005-09-26)

Kto zbuduje A-4? (2005-11-22)

Dziesięciu chętnych na A2 (2005-12-13)

Zobacz galerie Polskie Drogi


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech