mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siedmiu na krakowską A4

Siedmiu na krakowską A4

Siedem firm stara się pozyskać kontrakt na przebudowę autostradowej obwodnicy Krakowa. Według wstępnych założeń przebudowa autostrady A4 z Balic do Opatkowic rozpocznie się wiosną 2006 roku i zakończy z końcem 2007 roku.

GDDKiA poinformowała o otwarciu ofert w postępowaniu na przebudowę wymagającego modernizacji odcinka A4. Wstępne oferty złożyły firmy: Bilfinger Berger,  Mota - Engil, Berger Bau, Lider NCC Aktienbolag, Budimex Dromex, Strabag oraz Teerag - Asdag.

Inwestycja uzyskała wsparcie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Projekt modernizacji autostradowej obwodnicy Krakowa od Balic do Opatkowic dofinansowany zostanie w wysokości prawie 108 mln zł (około 40%).

Wyeksploatowana trasa, na co dzień obciążona dużym ruchem samochodowym (głównie z  udziałem samochodów ciężarowych) wymaga szybkiej modernizacji. Zły stan infrastruktury drogowej już niejednokrotnie był przyczyną wypadków. Według opinii GDDKiA przebudowa autostrady i dostosowanie jej do wymogów UE (m.in. nacisk 115 kN/oś) usprawni warunki ruchu na międzynarodowej trasie łączącej Niemcy z Ukrainą i zwiększy atrakcyjność regionu poprzez poprawę warunków transportu drogowego. W ramach inwestycji zakłada się także podwyższenie nośności 6 obiektów mostowych.

Przeczytaj także:

Obwodnica Krakowa - remont A4 (2005-09-26)

Kto zbuduje A-4? (2005-11-22)

Dziesięciu chętnych na A2 (2005-12-13)

Zobacz galerie Polskie Drogi


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stonic - nowy crossover z Korei
Kia Stonic - nowy crossover z Korei
Już w przyszłym tygodniu odbędzie się premiera nowego Hyundaia Kona, a tymczasem bliźniaczy model pojawi się w gamie modelowej marki Kia. Auto otrzyma nazwę Stonic, a producent podzielił się pierwszymi szczegółami na jego temat.