mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sierżanty ostrzegają

Sierżanty ostrzegają

Na zlecenie opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na szczególnie niebezpiecznym odcinku drogi krajowej nr 40 pomiędzy Wierzchem a Mochowem zamontowane zostało dodatkowe oznakowanie mające poprawić bezpieczeństwo.

Sierżanty ostrzegają
Tylko tego lata zginęły w tym miejscu trzy osoby. Kolejne trzy osoby straciły życie, a trzy inne zostały ranne w czterech wypadkach, do jakich doszło tam w roku ubiegłym. Przyczyną większości tragedii pomiędzy Wierzchem a Mochowem jest nadmierna prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie. Auta najczęściej zderzają się czołowo na prostym odcinku o długości około 400 metrów, albo wypadają na łukach z drogi i uderzają w drzewa.

Dla poprawy bezpieczeństwa już w ubiegłym roku na półkilometrowym odcinku ułożona została nowa nawierzchnia, w okolicach tzw. Glinianej Górki kierowców ostrzegał znak „Wypadki”, a na zdradliwym łuku ustawiono biało-czerwone tabliczki, tzw. sierżanty. Teraz „sierżanty” ustawione zostały dodatkowo na pozostałych łukach, a znak „Uwaga, wypadki” przesunięty będzie bliżej Prudnika.

GDDKiA rozważa także wprowadzenie na około 3-kilometrowym odcinku zakazu wyprzedzania oraz ograniczenia prędkości do 70 km/godzinę. Są to jednak tylko działania doraźne i ograniczenia miałyby obowiązywać do czasu, aż opolski oddział GDDKiA będzie miał pieniądze na wykonanie na tym odcinku remontu polegającego na ułożeniu nowego asfaltu i poszerzeniu jezdni.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~zagadka 2009-08-18

"trzy osoby zginęły a trzy kolejne straciły życie" hmmmmmm a to się autor zapętlił podczas pisania. Widać pisać też powinno się ze zrozumieniem. A może ktoś potrafi to czytać ze zrozumieniem?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.