mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sierżanty ostrzegają

Sierżanty ostrzegają

Na zlecenie opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na szczególnie niebezpiecznym odcinku drogi krajowej nr 40 pomiędzy Wierzchem a Mochowem zamontowane zostało dodatkowe oznakowanie mające poprawić bezpieczeństwo.

Sierżanty ostrzegają
Tylko tego lata zginęły w tym miejscu trzy osoby. Kolejne trzy osoby straciły życie, a trzy inne zostały ranne w czterech wypadkach, do jakich doszło tam w roku ubiegłym. Przyczyną większości tragedii pomiędzy Wierzchem a Mochowem jest nadmierna prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie. Auta najczęściej zderzają się czołowo na prostym odcinku o długości około 400 metrów, albo wypadają na łukach z drogi i uderzają w drzewa.

Dla poprawy bezpieczeństwa już w ubiegłym roku na półkilometrowym odcinku ułożona została nowa nawierzchnia, w okolicach tzw. Glinianej Górki kierowców ostrzegał znak „Wypadki”, a na zdradliwym łuku ustawiono biało-czerwone tabliczki, tzw. sierżanty. Teraz „sierżanty” ustawione zostały dodatkowo na pozostałych łukach, a znak „Uwaga, wypadki” przesunięty będzie bliżej Prudnika.

GDDKiA rozważa także wprowadzenie na około 3-kilometrowym odcinku zakazu wyprzedzania oraz ograniczenia prędkości do 70 km/godzinę. Są to jednak tylko działania doraźne i ograniczenia miałyby obowiązywać do czasu, aż opolski oddział GDDKiA będzie miał pieniądze na wykonanie na tym odcinku remontu polegającego na ułożeniu nowego asfaltu i poszerzeniu jezdni.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Mercedes S400 Hybrid – political fiction

auto motor i sport 0000-00-00

Prestiż czy samochód? S-klasa to nie jest auto dla biednych zapisujących w kajeciku każde tankowanie. A jednak Mercedes stworzył oszczędnościowo-hybrydową S-klasę.

Komentuj:

~zagadka 2009-08-18

"trzy osoby zginęły a trzy kolejne straciły życie" hmmmmmm a to się autor zapętlił podczas pisania. Widać pisać też powinno się ze zrozumieniem. A może ktoś potrafi to czytać ze zrozumieniem?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.