mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siódemka atrakcyjna dla wykonawców

Siódemka atrakcyjna dla wykonawców

Aż dwadzieścia firm i konsorcjów zostanie zaproszonych do drugiego etapu przetargu na budowę blisko 8-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S-7 od Skarżyska do granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem. Drugi etap przetargu powinien rozpocząć się w kwietniu. Inwestycja ma ruszyć latem, a zakończy się w 2012 roku. Będzie ona współfinansowana z pieniędzy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Siódemka atrakcyjna dla wykonawców
Przetarg na kolejny odcinek ekspresowej drogi S-7 od granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem do Skarżyska Kamiennej został ogłoszony przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pod koniec 2009 roku. W pierwszym etapie przetargu wpłynęło rekordowo dużo, bo aż 27 wniosków o dopuszczenie do drugiego etapu postępowania przetargowego, w którym zgodnie z przepisami może brać udział maksymalnie 20 firm lub konsorcjów. Komisja przetargowa uznała, że warunków postępowania przetargowego nie spełniło 4 wnioskodawców. Ponadto, aby wyłonić 20 uczestników drugiego etapu przetargu zastosowano system punktacji dodatkowej. Komisja przetargowa przyznawała punkty na przykład za dłuższe doświadczenie w realizacji inwestycji niż to określone w specyfikacji.  

 Około 7,6-kilometrowy odcinek Skarżysko Kamienna – granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7.  W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~lekki 2010-03-25

tak, a do następnego odcinka 5km ja bym zaprosił 30 podmiotów, najważniejsze że jest ruch w interesie i dziennikarze mają co pisać....

~astrolog 2010-03-24

Znakomite wiadomosci. Teraz trzeba 3mac kciuki za szybki przetarg. B. wazny jest takze odcinek od Skarzyska do Radomia i sama obwodnica Radomia. Najwazniejszy jednak problem na siodemce, to odcinek Checiny - Jedrzejow, gdzie sa duze opoznienia w analizach srodowiskowych, a gdzie dwupasmowa droga ekspresowa by sie najbardziej przydala, bo tam jest olbrzymi ruch. No i oczywiscie wschodnia obwodnica Krakowa, gdzie tez zima, bo nie maja kasy. Mam nadzieje, ze z zaoszczedzonych w przetargach srodkach, a jest tego juz ok. 10 mld, podejma decyzje zeby przyspieszyc i te odcinki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.