mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siódemka to priorytet dla świętokrzyskiego

Siódemka to priorytet dla świętokrzyskiego

Czy jest możliwe przyspieszenie realizacji inwestycji drogowych, a przede wszystkim drogi ekspresowej S7? O priorytetach drogowych województwa świętokrzyskiego i usprawnieniu procedur rozmawiali urzędnicy zebrani w kieleckim oddziale GDDKiA.

Siódemka to priorytet dla świętokrzyskiego
W siedzibie kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad miało miejsce spotkanie, które dotyczyło usprawnienia i przyspieszenia procesu przygotowywania najważniejszych inwestycji drogowych w województwie świętokrzyskim. W rozmowach wzięli udział przedstawiciele Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, samorządowy i zarządcy dróg.

Podczas spotkania poruszono temat priorytetowych inwestycji, przede wszystkim związanych z budową drogi ekspresowej S7. Dwujezdniowa droga szybkiego ruchu na świętokrzyskim odcinku ma być gotowa do mistrzostw Euro 2012. Obecnie trwa już budowa węzła Kielce Północ, która zakończy się w przyszłym roku. Trwa również przetarg na budowę odcinka Skarżysko - Występa. Ponadto zostały złożone do wojewody wnioski o wydanie decyzji środowiskowych na pozostałe fragmenty trasy. Wydanie tych decyzji pozwoli na kontynuowanie przygotowań do budowy, czyli na wystąpienie o decyzje lokalizacyjne i pozwolenia na budowę, a po ich uzyskaniu na ogłoszenie przetargów i realizację inwestycji. Wniosek o decyzję środowiskową na odcinek Skarżysko – granica z Mazowszem złożony został w styczniu bieżącego roku, na obwodnicę Kielc w październiku 2007 roku, na odcinek Chęciny – Jędrzejów w maju bieżącego roku, a na odcinek Jędrzejów – granica z Małopolską w listopadzie 2007 roku. Trzy wnioski czekają na opinię ministra środowiska niezbędną do wydania decyzji środowiskowej.

Zebrani wskazali również na potrzebę uwzględnienia w budżecie państwa kosztów remontów dróg powiatowych i wojewódzkich, których stan ulegnie pogorszeniu na skutek prac budowlanych na drogach krajowych. Szybka realizacja ważnych inwestycji wymaga jednak sprawniejszego działania urzędników. Przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego zwrócili uwagę m.in. na potrzebę wzmocnienia obsady kadrowej wydziałów odpowiedzialnych za wydawanie decyzji dotyczących priorytetowych inwestycji drogowych.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~Kierowca 2008-08-04

Przyśpieszenie prac w budowie S-7 bardzo dobrze widać na przykładzie odcinka Elbląg - Kalsk. Otwarcie ofert planowano początek czerwca br. Do tej pory GDDKiA musi odpowiadać na setki pytań oferentów i końca tego przetargowego chocholego tańca na razie nie widać. Biorąc pod uwagę takie tempo załatwiania spraw proceduralnych, budowa drogi ruszy w przyszłym roku. Tyle na temat przyspieszenia realizacji inwestycji drogowych.

~Alfista 2008-07-31

Widocznie w Świętokrzyskim są teraz najprężniejsze władze z wszystkich oddziałów GDDKiA... Dobrze, że się chłopaki starają, dzięki temu będzie dobre połączenie Warszawa-Kraków. Dobrze, że choć w jednym województwie sprawy dróg idą w dobrym kierunku - niech reszta bierze z nich przykład!

~Majster 2008-07-31

Cieszę się, że w Świętokrzyskim coś się dzieje z remontami dróg o czym, serwis "Moje Auto" informuje przynajmniej dwa razy w tygodniu, ale w Polsce jest jeszcze 15 innych województw i ludzie jeżdżący po tych regionach tez chcieliby wiedzieć co u nich zamierzają remontować i budować.Piszcie więcej o innych regionach (nie mam absolutnie nic do Świętokrzyskiego).

~gow 2008-07-30

cała polska :)

~Bartoszek 2008-07-30

ach ta biurokracja. te wszystkie zgody, pozwolenia, czekanie niewiadomo ile...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando