mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Siódemka wokół Grójca

Siódemka wokół Grójca

GDDKiA podpisała umowę na nadzór nad projektem przebudowy siódemki na odcinku obwodnicy Grójca. Jest to jeden z etapów przebudowy krajowej siódemki do parametrów trasy ekspresowej. Dzięki temu oraz trwającym już pracom na drodze nr 50 wyeliminowany zostanie ruch ciężarowy z terenu miasta.

Siódemka wokół Grójca

Umowa na przebudowę obwodnicy Grójca w ciągu siódemki została podpisana z firmą Transporojekt Warszawa. Jej wartość wynosi blisko 6 mln zł z czego 75% dofinansuje UE w ramach SPOT. Wartość kosztorysowa całego zadania szacowana jest na ponad 195 mln zł. Inwestycja realizowana będzie w latach 2006-2008. Planowane działania obejmują: przebudowę ponad 8 km drogi i wzmocnienie do nacisku 115 kN/oś, przebudowę i budowę obiektów inżynierskich, przebudowę węzłów drogowych i budowę dróg dojazdowych.

Do przebudowy zaplanowany jest także około 18 km odcinek S-7 Grójec - Białobrzegi. Wartość kosztorysowa zadania to ponad 512 mln zł. Zadanie zostało przewidziane do realizacji w latach 2006-2008. Wiele wskazuje na to, ze odcinek ten nie zostanie zrealizowany w założonym terminie, a dopiero po 2013 roku. Przetarg na odcinek Grójec - Białobrzegi został unieważniony ponieważ najniższa oferta przewyższała ustaloną przez zleceniodawcę wartość zamówienia. Fundusze przeznaczone na realizacje tego zadania (90 mln euro) zostały przeznaczone na budowę Metra w Warszawie. Takie posunięcie tłumaczone jest możliwością utraty unijnego dofinansowania z powodu opóźnień w inwestycji na trasie Grójec - Białobrzegi.

Na odcinku "siódemki" Białobrzegi - Jedlińsk prace już ruszyły. Kontrakt o wartości 404 mln zł podpisano z konsorcjum firm Acciona Infraestructuras S.A. i Mostostal Warszawa S.A. Prace potrwają 19 miesięcy.
Przeczytaj także:

S7 Białobrzegi-Jedlińsk - rusza budowa (2006-07-07)

Warszawska obwodowa TIR (2006-06-21)

Miliardowe plany w mazowieckim (2006-02-13)


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~marcin 2006-08-14

Tak... a jak przyjdzie ten 2013 to podadza kolejna date- powiedzmy 2022... i tak w kolko.... a my ciagle bedziemy jezdzic drogami w stanie jak ww. 7ka miedzy radomiem a wawa- czyli po mega koleinach, dziurach, wyprzedzajac na 3ciego, 4 tego (bardzo czesty widok tam) i uciekajac na pofaldowane pobocza na ktorych rowerzysci, traktory i sprzedajacy owoce.... Meksyk- wiem bo czesto tamtedy jezdze:) Faktem jest, ze troche sie tych drog buduje... ale to wszystko jest robione "na teraz". NIe biora pod uwage stale rosnacego ruchu i ciagle buduja jednojezdniowe, waskie i krete drog (nie mowie tu o autostradach)i. Albo zabudowuja wyspkami juz istniejace... ja rozumiem ze dla ludzi, ktorzy mieszkaja tam takie wyspki to duze ulatwienie, ale dla wszystkich ktorzy tamtedy przejezdzaja to jest tragedia! A jak juz trafi sie na jakis traktor, kombajn czy koparke to czasami trzeba jechac i jechac i jechac.... z zawrotna prekosci 20km/h. A pozniej wszyscy sie spiesza i nadrabiaja stracon

~~Bonus 2006-08-12

a co do odcinka Grójec -Białobrzegi, to Pan Minister od tygodnia czy dwóch uspokaja, że pieniądze na ten cel znajdą się z pewnością z krajowego funduszu drogowego i budowa nie będzie spóźniona a realizowana jednocześnie z pozostałymi: Białobrzegi-Jedlińsk i ogwodnica Grójca (ekspresowe). Zobaczymy!!! Piszą o tym na innych portalach, np Nowe Drogi

~~Bonus też Marcin 2006-08-12

Gdybyś interesował się Marcinie inwestycjami drogowymi w Polsce (autostrady i drogi ekspresowe) wiedziałbyś, że rok 2013 przynajmniej od 10 lat jest w planach rokiem magicznym, w którym ma dobiec końca budowa najważniejszych strategicznie odcinków autostrad i nie tylko.

~astrolog 2006-08-11

To po prostu zalosne, ze rzad tak lekka reka rezygnuje z chyba najwazniejszej inwestycji w Polsce i przeznacza srodki na przedwyborcze metro. Niech panowie z PiSu przejada sie siodemka z Warszawy np na poczatek lub konec weekendu, to sie przekonaja, jakie strategiczne znaczenie ma budowa tej drogi. Przebudowa trzeciej pod wzgledem obciazenia ruchu droga w Polsce beztrosko jest przesuwana na jakies odlegle lata.

~marcin 2006-08-11

2013 to jakis magiczny rok. Wszystko ma byc budowane po 2013:P...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.