mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skąd pieniądze na tunel pod Świną?

Skąd pieniądze na tunel pod Świną?

Nie do końca wiadomo jak finansowana będzie budowa stałej przeprawy Uznam-Wolin Ministerstwo Infrastruktury co prawda zarezerwowało w programie Infrastruktura i Środowisko środki na ten cel, jednak koszt inwestycji, pierwotnie wyliczony na 460 mln zł., według opracowanego studium wykonalności wzrósł do kwoty 1,3 mld zł.

Skąd pieniądze na tunel pod Świną?
„Jesteśmy zdeterminowani do rozpoczęcia budowy przeprawy. Stałe połączenie ułatwi codzienne funkcjonowanie mieszkańcom Świnoujścia, a także pozwoli na lepszy rozwój tego miasta, podnosząc jego atrakcyjność turystyczną. Dlatego ważne jest, by wygospodarować jak największe środki na inwestycję, a także  - przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa przeprawy, obniżyć koszty, aby można było rozpocząć jej budowę jak najszybciej” – uważają przedstawiciele województwa zachodniopomorskiego.
 
Do czerwca GDDKiA ma ponownie przeanalizować studium ekonomiczno-środowiskowe przeprawy, biorąc pod uwagę inne opcje, które pozwolą obniżyć koszt jej budowy.
 

Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

Komentuj:

~z berlina 2009-04-06

To logiczne, gdyz Swinoujscie lezy na wyspie Uznam, w znacznej czesci, a nie na Wolin, bo samo za siebie mowi.... Przyjajmiej jak niemcy cos powiedza, to zrobia, a nie jak w polsce, powiedza i potem latami nic nie roba..

~romek 2009-04-01

Trzeba zrealizowac to połaczenie jak najszybciej.Zwiazac Swinoujscie bardziej z Rzeczypospolitą .Najlepsze polaczenie ze Swinujsciem przez Albek posiadają Niemcy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.