mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska remontuje na Podkarpaciu

Skanska remontuje na Podkarpaciu

Skanska zrealizuje dwie kolejne inwestycje na terenie województwa podkarpackiego. Łączna wartość nowych projektów wynosi niemal 8 mln zł.

Skanska remontuje na Podkarpaciu
W ramach umowy z rzeszowskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyremontowane zostaną najbardziej zniszczone fragmenty drogi krajowej nr 4 pomiędzy Łańcutem i miejscowością Duńkowice. Prace budowlane zakończą się w czerwcu 2012 roku. Inwestycja polegać będzie na sfrezowaniu zniszczonej nawierzchni bitumicznej, wyprofilowaniu i ułożeniu nowej warstwy z mieszanki SMA.

W związku z drugą umową Skanska zrealizuje I etap inwestycji pod nazwą: „Skomunikowanie części usługowo – handlowo – mieszkaniowej Niska z drogą krajową nr 77, drogą powiatową – ulicą Osiedle oraz planowaną obwodnicą Stalowa Wola – Nisko”. Wartość inwestycji wynosi niemal 3,8 mln zł. Inwestorem jest Gmina i Miasto Nisko. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

- W ramach projektu wybudujemy fragmenty dróg gminnych, czyli ulic: Spacerowej i Dębinki oraz ulicy Modrzewiowej z jednostronnym chodnikiem oraz z wydzielonym pasem ruchu rowerowego na jezdni. Roboty rozpoczniemy w połowie maja i zakończymy w październiku br. – mówi Piotr Justyna, Menedżer Projektu, Skanska. - Prace budowlane realizować będziemy również na ulicach Wańkowicza i Jaworowej.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport