mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska rozbuduje wojewódzką na Warmii i Mazurach

Skanska rozbuduje wojewódzką na Warmii i Mazurach

Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Skanska rozbuduje drogę wojewódzką nr 527 na odcinku Rychliki – Jelonki.

Skanska rozbuduje wojewódzką na Warmii i Mazurach

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących poszerzenie jezdni i korony drogi, w tym wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni. W ramach zadania Skanska przebuduje skrzyżowania oraz uporządkuje warunki połączeń  z drogami niższych klas. Prace realizowane będą na przestrzeni 17 miesięcy.

- Dokonamy korekty przebiegu trasy w zakresie łuków poziomych i profilu podłużnego. Rozbudowa tego odcinka drogi, o łącznej długości 8 km ma na celu podniesienie jej parametrów do klasy G - wyjaśnia Sławomir Szewczyk, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska.

- Realizacja robót obejmuje również remont mostu nad Kanałem Elbląskim w miejscowości Jelonki, przebudowę 14 przepustów, budowę kanalizacji deszczowej, teletechnicznej, energoelektrycznej i wodociągowej – dodaje Maciej Bednarz, Menadżer Projektów, Skanska.

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podobne wiadomości:

Będzie dofinansowanie dla obwodnicy Ostródy

Będzie dofinansowanie dla obwodnicy Ostródy

Polskie drogi 2016-05-13

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.