mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska szykuje się do kolejnej przebudowy we Wrocławiu

Skanska szykuje się do kolejnej przebudowy we Wrocławiu

Ul. Okulickiego we Wrocławiu na odcinku od ul. Przedwiośnie do ul. Odolanowskiej zostanie przebudowana. Droga ta prowadzi do Łącznika Długołęka czyli drogi krajowej nr 98. Prace wykona Skanska.

Skanska szykuje się do kolejnej przebudowy we Wrocławiu
Wartość prac wyniesie niemal 10 mln zł netto. Remont rozpocznie się za pół roku – poprzedzi go faza projektowania.

Projekt obejmuje przebudowę ponad kilometra ul. Okulickiego na wrocławskim Zakrzowie, na odcinku od ul. Przedwiośnie do Odolanowskiej. Nowy asfalt, wyremontowane chodniki, ciąg pieszorowerowy, ścieżka rowerowa i sześć wysepek – azyli dla pieszych, które pomogą w pokonaniu ulicy z jednej strony na drugą – to wszystko zdecydowanie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie.

W ramach inwestycji zostanie przebudowane również skrzyżowanie ul. Okulickiego z ulicami Przedwiośnie i Bora – Komorowskiego (rejon przejazdu kolejowego). Ulica Księżycowa z uwagi na likwidację przejazdu przez pętlę autobusową zostanie poszerzona z 5,7 m do 6,5 m. W celu poprawy warunków ruchu dla wyjeżdżających z ul. Stoczniowej w ul. Okulickiego, Skanska wykona jednokierunkowy łącznik między ul. Księżycową a pętlą autobusową, ułatwiając mieszkańcom wyjazd z ul. Stoczniowej. W rejonie istniejącej pętli autobusowej zostanie wybudowana nowa pętla z peronem, pięcioma wiatami i dziesięcioma miejscami postojowymi. Powstanie kanalizacja deszczowa i sanitarna.

- Prace budowlane ruszą za ok. pół roku – mówi Marcin Kasprzyszak, Menadżer Projektu, Skanska. -Do tego czasu musimy wykonać projekt dla całego zadania. Podczas realizacji inwestycji zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Będziemy dokładać wszelkich starań, by prace prowadzone były w sposób jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Planujemy odcinkowe zamknięcia ulicy Okulickiego. Będą one polegały na wykonaniu fragmentu drogi na „gotowo” i przechodzeniu na następny fragment. O szczegółach dotyczących objazdów poinformujemy przed rozpoczęciem robót, z odpowiednim wyprzedzeniem – dodaje.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.