mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska szykuje się do kolejnej przebudowy we Wrocławiu

Skanska szykuje się do kolejnej przebudowy we Wrocławiu

Ul. Okulickiego we Wrocławiu na odcinku od ul. Przedwiośnie do ul. Odolanowskiej zostanie przebudowana. Droga ta prowadzi do Łącznika Długołęka czyli drogi krajowej nr 98. Prace wykona Skanska.

Skanska szykuje się do kolejnej przebudowy we Wrocławiu
Wartość prac wyniesie niemal 10 mln zł netto. Remont rozpocznie się za pół roku – poprzedzi go faza projektowania.

Projekt obejmuje przebudowę ponad kilometra ul. Okulickiego na wrocławskim Zakrzowie, na odcinku od ul. Przedwiośnie do Odolanowskiej. Nowy asfalt, wyremontowane chodniki, ciąg pieszorowerowy, ścieżka rowerowa i sześć wysepek – azyli dla pieszych, które pomogą w pokonaniu ulicy z jednej strony na drugą – to wszystko zdecydowanie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie.

W ramach inwestycji zostanie przebudowane również skrzyżowanie ul. Okulickiego z ulicami Przedwiośnie i Bora – Komorowskiego (rejon przejazdu kolejowego). Ulica Księżycowa z uwagi na likwidację przejazdu przez pętlę autobusową zostanie poszerzona z 5,7 m do 6,5 m. W celu poprawy warunków ruchu dla wyjeżdżających z ul. Stoczniowej w ul. Okulickiego, Skanska wykona jednokierunkowy łącznik między ul. Księżycową a pętlą autobusową, ułatwiając mieszkańcom wyjazd z ul. Stoczniowej. W rejonie istniejącej pętli autobusowej zostanie wybudowana nowa pętla z peronem, pięcioma wiatami i dziesięcioma miejscami postojowymi. Powstanie kanalizacja deszczowa i sanitarna.

- Prace budowlane ruszą za ok. pół roku – mówi Marcin Kasprzyszak, Menadżer Projektu, Skanska. -Do tego czasu musimy wykonać projekt dla całego zadania. Podczas realizacji inwestycji zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Będziemy dokładać wszelkich starań, by prace prowadzone były w sposób jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Planujemy odcinkowe zamknięcia ulicy Okulickiego. Będą one polegały na wykonaniu fragmentu drogi na „gotowo” i przechodzeniu na następny fragment. O szczegółach dotyczących objazdów poinformujemy przed rozpoczęciem robót, z odpowiednim wyprzedzeniem – dodaje.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.