mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska wchodzi na S8 Oleśnica ? Syców

Skanska wchodzi na S8 Oleśnica ? Syców

GDDKiA podpisała umowę na realizację drogi ekspresowej S8 na odcinku Oleśnica – Syców (woj. dolnośląskie). Wykonawcą odcinka będzie firma Skanska. Wartość kontraktu na budowę 25-kilometrowego odcinka wynosi ponad 468,6 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest w maju 2012 roku.

Skanska wchodzi na S8 Oleśnica ? Syców
Dolnośląski odcinek S8 realizowany jest  w systemie  Projektuj  i Buduj. Skanska wybuduje odcinek od węzła Cieśle w okolicy Oleśnicy do węzła Syców Wschód oraz opracuje projekty wykonawcze dla wszystkich  robót. System ten  znacznie skraca czas realizacji inwestycji.

- Naszym zadaniem będzie budowa ponad 25 km drogi ekspresowej S-8 na odcinku od węzła „Cieśle” w okolicy Oleśnicy do węzła „Syców Wschód” oraz opracowanie projektów wykonawczych dla wszystkich robót — mówi Bogdan Rytwiński, Dyrektor Oddziału Budownictwa Drogowo - Mostowego Skanska we Wrocławiu. - Zbudujemy 19,5 - kilometrowy odcinek drogi po nowym śladzie i dobudujemy drugą jezdnię obwodnicy Sycowa.

W ramach inwestycji powstaną 3 węzły: „Szczodrów”, „Syców Zachód” i „Syców Wschód”, a węzeł „Cieśle” zostanie rozbudowany. Na uzbrojonym terenie powstaną 4 miejsca obsługi podróżnych o charakterze wypoczynkowym (tzw. MOP). Budowanych będzie łącznie 18 wiaduktów, w tym 5 w ciągu drogi ekspresowej S-8, a 13 nad nią. Na całym odcinku Skanska wykona 12 przepustów stalowych dla zwierząt. Kontrakt obejmie także budowę i przebudowę uzbrojenia terenu oraz systemu odwodnienia: rowów, kanalizacji deszczowej, zbiorników retencyjno-infiltracyjnych i urządzeń podczyszczających.

Ze względu na bezpieczeństwo  kierowców droga zostanie ogrodzona na całej  długości i  wyposażona w bariery  ochronne. Zainstalowane zostaną również ekrany  akustyczne o  zróżnicowanej  wysokości,  od 4 do  8 m. Trasa planowanej  S8 omija tereny  zabudowane. Podpisanie umowy  na kolejny  odcinek  S8 Wrocław-Oleśnica planowane  jest na połowę listopada br.

Skanska realizuje obecnie Północną Śródmiejską Obwodnicę Wrocławia, jej połączenie z lotniskiem oraz I odcinek Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8, tzw. wschodnią obwodnicę Wrocławia.

Realizacja drogi  ekspresowej S8 jest jedną z najważniejszych  inwestycji drogowych rządowego Programu   Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Jej charakter jest  ponadregionalny, ponieważ połączy stolicę Dolnego Śląska z Warszawą. Stworzy nowe bezpieczne połączenie drogowe zapewniające wysoki komfort ruchu.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Volvo S80 D5 Summum R-design - cenna zabawka

auto motor i sport 0000-00-00

Tylko dla chłopców. Volvo na pewno nie jest firmą, która dyskryminuje kobiety, ale model S80 D5 w wersji Summum z pakietem R-Design stworzono z pewnością z myślą o mężczyznach.

Komentuj:

~Eberhardt_Mock 2009-11-13

Przeciez napisano że na odcinek Wrocław - Oleśnica podpiszą umowę w połowie listopada. Czytajcie ze zrozumieniem.

~kubik 2009-11-10

AOW nie będzie do Oleśnicy tylko do Długołęki, a potem... to nieszczesne wąskie gardło (tylko po jednym pasie) w ostatniej miejscowości przed Oleśnicą (nie pamietam teraz nazwy). PARANOJA

~KK 2009-11-09

A co z odcinkiem Wrocław (AOW)- Oleśnica?

~jedras 2009-11-09

no wybaczcie, ale jak sie nie wie gdzie leży Oleśnica to już nie wiem jakim łosiem z geografii trzeba być, Syców jeszcze jestem w stanie zrozumieć ale co do Oleśnicy to nie rozumiem. Aha i żeby nie było, nie jestem z Dolnegoślaska, ale spod Krakowa. Miejscowości nie podaje, bo i tak pewno bez mapki nie bedziecie wiedzieć

~dhomin94 2009-11-07

Po co od razu tracić pieniądze na atlas w którym pewnie i tak nie pokażą tych dwóch miejscowości. Wystarczy wejść na ww.mapa.emapa.pl i wpisać maisto oraz województwo i już ;]

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.