mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska wyremontuje krajową czwórkę

Skanska wyremontuje krajową czwórkę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na modernizację 23 km odcinka podkarpackiej części drogi krajowej nr 4. Przebudowa odcinka Pilzno – Ropczyce, którą wykona firma Skanska S.A., to drugi etap remontu trasy Machowa – Łańcut.

Skanska wyremontuje krajową czwórkę
1 lipca bieżącego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z firmą Skanska umowę na przebudowę drogi krajowej nr 4 Machowa – Łańcut, na odcinku Pilzno – Ropczyce. Jest to druga część jednej z większych inwestycji drogowych na Podkarpaciu.

Firma Skanska przebuduje ponad 23 km ruchliwej drogi krajowej nr 4 łączącej Rzeszów z Tarnowem i Krakowem. Odcinek rozpoczyna się tuż za obwodnicą Pilzna, wybudowaną przez firmę 3 lata temu, a kończy się przed Ropczycami, gdzie połączy się z przyszłą obwodnicą. Dzięki odnowionej jezdni i bardziej wytrzymałej nawierzchni podróż tą trasą będzie komfortowa i znacznie bezpieczniejsza.

W ramach inwestycji wykonawca przebuduje 4 obiekty mostowe oraz 34 przepusty. Najtrudniejszą technologicznie częścią robót inżynierskich będzie budowa nowego mostu nad rzeką Wisłoką w miejscowości Łabuza. Do realizacji 187 m przeprawy, Skanska wykorzysta technologię nawisową. W metodzie tej najpierw powstaje zalążek mostu, czyli tzw. segment startowy. Od niego, w obie strony równocześnie, budowany jest most. Przebudowany zostanie również wiadukt o długości 29 m nad ulicą Gajową w Dębicy i 30 m most nad rzeką Zawadką w Zawadzie. W Latoszynie powstanie natomiast zupełnie nowy 49 m most nad rzeką Ostrą.

Skanska przebuduje również dwa skrzyżowania w Dębicy: z ulicą Wielkopolską oraz Krakowską i Gumniską. Na skrzyżowaniach powstaną ronda, które usprawnią wjazd i wyjazd z drogi krajowej.

Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót nastąpi w ciągu najbliższych 30 dni. Prace, których wartość wynosi 279 mln zł brutto, potrwają do lipca 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Outlander, X-Trail, Forester i RAV4 –...

auto motor i sport 0000-00-00

Uczcie się od barbarzyńców, aby ich pokonać - powiedział sto lat temu do poddanych Tamifiro z klanu Mitsui, wysyłając ich do Ameryki i Europy. Mitsubishi Outlander, Nissan X-Trail, Subaru Forester i Toyota RAV4 są dowodem, jak wiele nauczyli się Japończycy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.