mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska wyremontuje krajową czwórkę

Skanska wyremontuje krajową czwórkę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na modernizację 23 km odcinka podkarpackiej części drogi krajowej nr 4. Przebudowa odcinka Pilzno – Ropczyce, którą wykona firma Skanska S.A., to drugi etap remontu trasy Machowa – Łańcut.

Skanska wyremontuje krajową czwórkę
1 lipca bieżącego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z firmą Skanska umowę na przebudowę drogi krajowej nr 4 Machowa – Łańcut, na odcinku Pilzno – Ropczyce. Jest to druga część jednej z większych inwestycji drogowych na Podkarpaciu.

Firma Skanska przebuduje ponad 23 km ruchliwej drogi krajowej nr 4 łączącej Rzeszów z Tarnowem i Krakowem. Odcinek rozpoczyna się tuż za obwodnicą Pilzna, wybudowaną przez firmę 3 lata temu, a kończy się przed Ropczycami, gdzie połączy się z przyszłą obwodnicą. Dzięki odnowionej jezdni i bardziej wytrzymałej nawierzchni podróż tą trasą będzie komfortowa i znacznie bezpieczniejsza.

W ramach inwestycji wykonawca przebuduje 4 obiekty mostowe oraz 34 przepusty. Najtrudniejszą technologicznie częścią robót inżynierskich będzie budowa nowego mostu nad rzeką Wisłoką w miejscowości Łabuza. Do realizacji 187 m przeprawy, Skanska wykorzysta technologię nawisową. W metodzie tej najpierw powstaje zalążek mostu, czyli tzw. segment startowy. Od niego, w obie strony równocześnie, budowany jest most. Przebudowany zostanie również wiadukt o długości 29 m nad ulicą Gajową w Dębicy i 30 m most nad rzeką Zawadką w Zawadzie. W Latoszynie powstanie natomiast zupełnie nowy 49 m most nad rzeką Ostrą.

Skanska przebuduje również dwa skrzyżowania w Dębicy: z ulicą Wielkopolską oraz Krakowską i Gumniską. Na skrzyżowaniach powstaną ronda, które usprawnią wjazd i wyjazd z drogi krajowej.

Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót nastąpi w ciągu najbliższych 30 dni. Prace, których wartość wynosi 279 mln zł brutto, potrwają do lipca 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Audi A4 Avant – Kombi z nerwem

auto motor i sport 0000-00-00

Podobnie jak czterodrzwiowe Audi A4 w klasie sedanów, Avant wśród kombi może być punktem odniesienia dla innych. W atrakcyjnym nadwoziu kryje zaawansowaną technikę i ma duży talent do jazdy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?