mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska zabezpieczy autostradę A1

Skanska zabezpieczy autostradę A1

Skanska podpisała umowę z GDDKiA w Bydgoszczy na zabezpieczenie trzech odcinków autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim. Kontrakt opiewa na kwotę 55,6 mln zł netto.

Skanska zabezpieczy autostradę A1
Skanska zajmie się wykonaniem robót zabezpieczających prace wykonywane wcześniej na autostradzie A1 przez irlandzkie konsorcjum. Konsorcjum odstąpiło od umów wykonania trzech odcinków autostrady A1 pomiędzy Czerniewicami a Kowalem.

Zakres prac jest bardzo obszerny - obejmuje następujące grupy robót: utrzymanie i zabezpieczenie ruchu drogowego na drogach lokalnych i krajowych, zapewnienie dojazdów do posesji oraz na pola uprawne, zabezpieczenie wykonanej podbudowy przed skutkami oddziaływań atmosferycznych oraz przed wymyciem skarp nasypów i wykopów. Skanska dokona też prac zabezpieczających stal zbrojeniową i stal sprężającą na obiektach inżynierskich.

Zabezpieczenia wymaga także 19 obiektów mostowych. Główne prace mostowe polegać będą na oczyszczeniu ułożonego już w deskowaniach zbrojenia ustrojów nośnych, uzupełnieniu niekompletnych ustrojów nośnych, zabezpieczeniu podłoża pod obiektami przed dalszym rozmywaniem, wykonaniu betonowania i wyposażenia płyt ustrojów nośnych.

Aktualnie teren opuszczony przez poprzedniego wykonawcę jest rozległym placem budowy – konieczne jest zabezpieczenie przed degradacją elementów nieukończonych obiektów, a cały teren wymaga ochrony przed ewentualną dewastacją lub kradzieżami.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~marekoll 2012-11-14

55 mln za samo zabezpieczenie placu budowy? Matko - a za ile będzie dokończenie tego odcinka?

~jumper 2012-11-14

Zamiast budowy mamy zabezpieczanie przed zdewastowaniem . Ktoś się napalił na budowę i rzucił cenę po której nie miał szans zbudować drogi . A nasze prawo do dzisiejszego dnia na to pozwala . 100 % cena . Koperty latają i kto da więcej ...czyli mniej .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.