mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska zabezpieczy autostradę A1

Skanska zabezpieczy autostradę A1

Skanska podpisała umowę z GDDKiA w Bydgoszczy na zabezpieczenie trzech odcinków autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim. Kontrakt opiewa na kwotę 55,6 mln zł netto.

Skanska zabezpieczy autostradę A1
Skanska zajmie się wykonaniem robót zabezpieczających prace wykonywane wcześniej na autostradzie A1 przez irlandzkie konsorcjum. Konsorcjum odstąpiło od umów wykonania trzech odcinków autostrady A1 pomiędzy Czerniewicami a Kowalem.

Zakres prac jest bardzo obszerny - obejmuje następujące grupy robót: utrzymanie i zabezpieczenie ruchu drogowego na drogach lokalnych i krajowych, zapewnienie dojazdów do posesji oraz na pola uprawne, zabezpieczenie wykonanej podbudowy przed skutkami oddziaływań atmosferycznych oraz przed wymyciem skarp nasypów i wykopów. Skanska dokona też prac zabezpieczających stal zbrojeniową i stal sprężającą na obiektach inżynierskich.

Zabezpieczenia wymaga także 19 obiektów mostowych. Główne prace mostowe polegać będą na oczyszczeniu ułożonego już w deskowaniach zbrojenia ustrojów nośnych, uzupełnieniu niekompletnych ustrojów nośnych, zabezpieczeniu podłoża pod obiektami przed dalszym rozmywaniem, wykonaniu betonowania i wyposażenia płyt ustrojów nośnych.

Aktualnie teren opuszczony przez poprzedniego wykonawcę jest rozległym placem budowy – konieczne jest zabezpieczenie przed degradacją elementów nieukończonych obiektów, a cały teren wymaga ochrony przed ewentualną dewastacją lub kradzieżami.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~marekoll 2012-11-14

55 mln za samo zabezpieczenie placu budowy? Matko - a za ile będzie dokończenie tego odcinka?

~jumper 2012-11-14

Zamiast budowy mamy zabezpieczanie przed zdewastowaniem . Ktoś się napalił na budowę i rzucił cenę po której nie miał szans zbudować drogi . A nasze prawo do dzisiejszego dnia na to pozwala . 100 % cena . Koperty latają i kto da więcej ...czyli mniej .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości
Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości
Rzadko kiedy zdarza się, żeby w ofercie brytyjskiej marki pojawiły się aż dwa modele sygnowane logo słynnej pracowni stylistycznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech