mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska zakończyła kolejne inwestycje drogowe na Śląsku

Skanska zakończyła kolejne inwestycje drogowe na Śląsku

Dobiegły końca dwie inwestycje Skanska na Śląsku o łącznej wartości ponad 9 mln zł brutto. Skanska przebudowała ul. Serdeczną w Tychach oraz wyremontowała nawierzchnię drogi wojewódzkiej nr 417 w Pawłowie.

Skanska zakończyła kolejne inwestycje drogowe na Śląsku
Inwestycja w Tychach

Umowę na przebudowę tyskiej ulicy Serdecznej i parkingu dla samochodów ciężarowych podpisano w styczniu 2011 roku. Wartość inwestycji to prawie 6 mln złotych. Czas realizacji wyniósł tylko pół roku.

Kontrakt obejmował budowę 1,5 – kilometrowej ul. Serdecznej oraz ronda na skrzyżowaniu ul. Towarowej i Przemysłowej wraz ze zjazdami, ścieżką rowerową i zatoczką autobusową. Wykonaliśmy także parking dla samochodów ciężarowych, chodniki, oświetlenie jezdni, kanalizację deszczową, przekładkę wodociągową, gazową i teletechniczną. Do nowej infrastruktury dostosowana została sieć trolejbusowa.

Dzięki tej inwestycji usprawni się komunikacja w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tychach, co ułatwi dojazd do wielu firm posiadających w pobliżu swoje siedziby. Dodatkowo, ze ścieżki rowerowej i wybudowanej infrastruktury będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy, ale i osoby dojeżdżające do pracy.

Inwestycja w Pawłowie


W ramach drugiej umowy na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Skanska wykonała remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 417 oraz remont chodników i odwodnienia na odcinku 1,62 km w miejscowości Pawłów. Do zakresu powierzonych zadań należały ziemne roboty rozbiórkowe, wykonanie chodników, wjazdów, krawężników oraz odwodnienia.

- Na ukończenie projektu mieliśmy 11 miesięcy – mówi Jarosław Szmitka, Menedżer Projektu, Skanska. – Potencjał naszej firmy umożliwił jednak zrealizowanie kontraktu w znacznie krótszym czasie. Jego kontraktu wartość wyniosła ponad 3 mln zł brutto.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando