mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska zakończyła kolejne inwestycje drogowe na Śląsku

Skanska zakończyła kolejne inwestycje drogowe na Śląsku

Dobiegły końca dwie inwestycje Skanska na Śląsku o łącznej wartości ponad 9 mln zł brutto. Skanska przebudowała ul. Serdeczną w Tychach oraz wyremontowała nawierzchnię drogi wojewódzkiej nr 417 w Pawłowie.

Skanska zakończyła kolejne inwestycje drogowe na Śląsku
Inwestycja w Tychach

Umowę na przebudowę tyskiej ulicy Serdecznej i parkingu dla samochodów ciężarowych podpisano w styczniu 2011 roku. Wartość inwestycji to prawie 6 mln złotych. Czas realizacji wyniósł tylko pół roku.

Kontrakt obejmował budowę 1,5 – kilometrowej ul. Serdecznej oraz ronda na skrzyżowaniu ul. Towarowej i Przemysłowej wraz ze zjazdami, ścieżką rowerową i zatoczką autobusową. Wykonaliśmy także parking dla samochodów ciężarowych, chodniki, oświetlenie jezdni, kanalizację deszczową, przekładkę wodociągową, gazową i teletechniczną. Do nowej infrastruktury dostosowana została sieć trolejbusowa.

Dzięki tej inwestycji usprawni się komunikacja w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Tychach, co ułatwi dojazd do wielu firm posiadających w pobliżu swoje siedziby. Dodatkowo, ze ścieżki rowerowej i wybudowanej infrastruktury będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy, ale i osoby dojeżdżające do pracy.

Inwestycja w Pawłowie


W ramach drugiej umowy na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Skanska wykonała remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 417 oraz remont chodników i odwodnienia na odcinku 1,62 km w miejscowości Pawłów. Do zakresu powierzonych zadań należały ziemne roboty rozbiórkowe, wykonanie chodników, wjazdów, krawężników oraz odwodnienia.

- Na ukończenie projektu mieliśmy 11 miesięcy – mówi Jarosław Szmitka, Menedżer Projektu, Skanska. – Potencjał naszej firmy umożliwił jednak zrealizowanie kontraktu w znacznie krótszym czasie. Jego kontraktu wartość wyniosła ponad 3 mln zł brutto.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.