mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skanska zaprojektuje i zbuduje ul. Wschodnią-bis w Elblągu

Skanska zaprojektuje i zbuduje ul. Wschodnią-bis w Elblągu

Skanska podpisała kontrakt na realizację kilometrowego odcinka drogi powiatowej – ulicy Wschodniej-bis w Elblągu. Prace, których wartość wyniesie ponad 5,7 mln zł netto, potrwają do września 2014 roku.

Skanska zaprojektuje i zbuduje ul. Wschodnią-bis w Elblągu

Budowa drogi powiatowej ul. Wschodniej-bis, polegać będzie na wykonaniu jednojezdniowej, dwupasmowej drogi asfaltowej o szerokości 7 merów i długości 920 metrów. Nowa droga będzie biegła równolegle do istniejącej ul. Wschodniej (od ul. Łęczyckiej do przedłużenia ul. Chrobrego w rejonie Leśniczówki Dębica) i stanowić będzie pierwszy etap realizacji planowanej wschodniej obwodnicy Elbląga.

Inwestycja przewiduje budowę ronda oraz dwóch skrzyżowań czterowylotowych, zjazdu publicznego łączącego stary przebieg ul. Wschodniej z nowym, budowę chodników oraz jednostronnej, dwukierunkowej ścieżki rowerowej. W ramach inwestycji powstaną także przystanki i zatoki autobusowe, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. Skanska zajmie się też zielenią drogową i nasadzeniami. Trasa ścieżki rowerowej będzie przebiegała przez unikalną aleję grabową i stanowić będzie atrakcję turystyczną miasta.

- W ciągu miesiąca nastąpi przekazanie placu budowy, a prace rozpoczniemy wiosną przyszłego roku – mówi Sławomir Szewczyk, Menadżer Projektu ze Skanska. – Kontrakt realizowany jest w systemie "Zaprojektuj i zbuduj". Jest to nie tylko pierwszy elbląski projekt Skanska w takiej formule, ale także pierwsza tego typu inwestycja Gminy Elbląg.

Inwestorem jest Gmina Miasto Elbląg. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.