mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skierniewice: Nowa droga i most już otwarte

Skierniewice: Nowa droga i most już otwarte

Po kilku miesiącach wytężonych robót dobiegła końca największa tegoroczna inwestycja drogowa w Skierniewicach czyli budowa nowej drogi i mostu na rzece Łupi.

Skierniewice: Nowa droga i most już otwarte
Budowa ponad 550 metrowej drogi i 63 metrowej przeprawy mostowej przez rzekę Łupię to od lat oczekiwane przedsięwzięcie inwestycyjne. Realizacja tego zadania zwiększyła bezpieczeństwo i komfort mieszkańców Skierniewic, ożywiając znaczną część miasta dotychczas odciętą przez dwa przejazdy kolejowe i rzekę.

W ramach zadania firma SKANSKA, która była generalnym wykonawcą robót nie tylko od podstaw wybudowała nową konstrukcję mostu, ale także przebudowała skrzyżowania w ulicach Waryńskiego, ul. Łowickiej i Armii Krajowej. Wybudowano dodatkowo kanalizację deszczową, sieć energetyczną i wodociągową. W obrębie skrzyżowania powstały także chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe. Na budowę mostu pozyskaliśmy 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dotacja pozwoliła pokryć blisko 50 % kosztów budowy przeprawy ( całość ok. 4,8 mln zł. ). Warto wspomnieć, że  cała inwestycja kosztuje 9,9 mln zł.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z dofinansowaniem

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z...

Polskie drogi 2014-12-18

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji...

Polskie drogi 2015-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.