Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skierniewice: Nowa droga i most już otwarte

Skierniewice: Nowa droga i most już otwarte

Po kilku miesiącach wytężonych robót dobiegła końca największa tegoroczna inwestycja drogowa w Skierniewicach czyli budowa nowej drogi i mostu na rzece Łupi.

Skierniewice: Nowa droga i most już otwarte
Budowa ponad 550 metrowej drogi i 63 metrowej przeprawy mostowej przez rzekę Łupię to od lat oczekiwane przedsięwzięcie inwestycyjne. Realizacja tego zadania zwiększyła bezpieczeństwo i komfort mieszkańców Skierniewic, ożywiając znaczną część miasta dotychczas odciętą przez dwa przejazdy kolejowe i rzekę.

W ramach zadania firma SKANSKA, która była generalnym wykonawcą robót nie tylko od podstaw wybudowała nową konstrukcję mostu, ale także przebudowała skrzyżowania w ulicach Waryńskiego, ul. Łowickiej i Armii Krajowej. Wybudowano dodatkowo kanalizację deszczową, sieć energetyczną i wodociągową. W obrębie skrzyżowania powstały także chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe. Na budowę mostu pozyskaliśmy 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dotacja pozwoliła pokryć blisko 50 % kosztów budowy przeprawy ( całość ok. 4,8 mln zł. ). Warto wspomnieć, że  cała inwestycja kosztuje 9,9 mln zł.
Tematy w artykule: drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Toyota C-HR - bez silnika Diesla
Wszytsko wskazywało na to, że już niedługo usłyszymy o nowym silniku wysokopręznym pod maską nowego crossovera C-HR. Jednak kierownictwo Toyoty wycofało się z tego pomysłu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj