mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skrzyżowania pod nadzorem

Skrzyżowania pod nadzorem

GDDKiA podpisała kontrakt na zarządzanie i nadzór nad przebudową 25 szczególnie niebezpiecznych skrzyżowań na sieci dróg krajowych. Kontrakt został zawarty z konsorcjum firm DHV Polska Sp. z o. o. i DRO-KONSULT Sp. z o. o. Kwota brutto umowy wynosi 10,1 mln zł.

Skrzyżowania pod nadzorem

Zarządzanie realizacją projektu obejmuje między innymi koordynację realizacji przebudowy 25 skrzyżowań na drogach krajowych zlokalizowanych na terenie 14 oddziałów GDDKiA, wypełnianie obowiązków sprawozdawczych wynikających z procedur SPO-T i współpracę w tym zakresie ze służbami GDDKiA, prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych związanych z realizacją projektu, świadczenie usług zarządzania.

W ramach projektu zostanie przebudowanych 25 niebezpiecznych skrzyżowań w całej Polsce. Zostały one wybrane po szczegółowych analizach wypadkowości. Podstawowym celem przebudowy 25 niebezpiecznych skrzyżowań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ograniczenie liczby wypadków na każdym z tych skrzyżowań.

Koszt realizacji projektu wynosi 71 mln złotych. 61% tej kwoty pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Przeczytaj także:

Pierwsze z 25 niebezpiecznych (2005-03-03)

71 mln zł na polskie skrzyżowania (2005-01-25)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-31

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.