mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skrzyżowania w przebudowie

Skrzyżowania w przebudowie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu kolejnych kontraktów na przebudowę niebezpiecznych skrzyżowań. Cały projekt zgłoszony do współfinansowania ze SPOT zakłada przebudowę 25 niebezpiecznych skrzyżowań w całej Polsce

Baranów

Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 11 z drogą krajową nr 39 w m. Baranów k/Kępna (woj. wielkopolskie). Wykonawcą kontraktu zostało konsorcjum Kępińskiego Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego S.A. oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych S.A z Ostrzeszowa. Wartość kontraktu brutto wynosi 1,4 mln zł. Projekt polega na przebudowie istniejącego skrzyżowania na średnie rondo oraz przebudowie wlotów krzyżujących się dróg na długości: droga krajowa 11 - 177 m (łącznie na obydwu wlotach), droga krajowa 39, droga gminna.
 
Stryków

Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 14 - Łowicz - Łódź (ul. Warszawska) z ulicami Targową i Kościuszki w Strykowie (woj. łódzkie) wraz z budową sygnalizacji świetlnej. Kontrakt został zawarty z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM" Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego. Wartość umowy brutto wynosi 2,7 mln złotych.
Projekt polega na przebudowie skrzyżowania drogi krajowej nr 14 Łowicz - Łódź z drogą wojewódzką nr 708 relacji Ozorków - Brzeziny. W ramach planowanej inwestycji przewidziano przebudowę skrzyżowania z wydzieleniem lewoskrętów na drodze głównej oraz budowę sygnalizacji świetlnej.

Kunów

Budowa skrzyżowania drogi krajowej nr 9 z drogą powiatową nr 0657T oraz 0667T w miejscowości Kunów (woj. świętokrzyskie). Kontrakt został zawarty Kieleckim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach. Wartość kontraktu wynosi 2,4 mln zł. Projekt polega na zmianie lokalizacji skrzyżowania i budowie małego ronda.

Tomaszkowo

Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 51 z drogami powiatowymi nr 26134 nr 26186 w miejscowości Tomaszkowo (woj. warmińsko-mazurskie). Wykonawca wyłoniony w przetargu to Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Mostów i Robót Inżynieryjnych BUDROMOST Sp. z o.o., Prace wyniosą 3,4 mln zł. 

Goleniów

Budowa przejazdu nad drogą krajową nr 6 w ciągu ulicy Wolińskiej w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie). Wykonawcą prac będzie NCC Roads Sp. z o.o. Wartość podpisanego kontraktu to 4,5 mln zł. Projekt polega na budowie wiaduktu wraz z dojazdami nad drogą krajową nr 6 w ciągu drogi powiatowej nr 0712Z (ul. Wolińska w Goleniowie).

Kontrakty są współfinansowane z funduszy Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Zostały one wybrane po szczegółowych analizach ruchu i wypadkowości. Koszt realizacji całego projektu wynosi 71 mln złotych. 61% tej kwoty pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Przeczytaj także:

Ełk, Wielka Łąka, Pyskowice, Okup w przebudowie (2006-05-30)

 


Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

~lolo 2006-06-23

lolo ferrraa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.