mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skrzyżowanie DK 3 i DK 12 pod nadzorem

Skrzyżowanie DK 3 i DK 12 pod nadzorem

Skrzyżowanie w pobliżu Radwanic, gdzie droga z Polkowic do Zielonej Góry (DK3) przecina się z drogą z Przemkowa do Głogowa (DK12) to jedno z niebezpiecznych miejsc na dolnośląskich drogach. W ubiegłym roku doszło tu do czterech wypadków, w których zginęły dwie osoby oraz do szesnastu kolizji. Sytuację ma poprawić sygnalizacja świetlna oraz lampy na odcinku 300 metrów.

Skrzyżowanie DK 3 i DK 12 pod nadzorem
- To skrzyżowanie pozostanie pod naszym szczególnym nadzorem - informuje Joanna Borkowska, rzecznik wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku, potrwa około czterech miesięcy i będzie kosztować ponad 1,5 mln zł. Projekt jest już gotowy.

Przy okazji zostanie poprawiona nawierzchnia przy skrzyżowaniu. Kierowcy nie muszą obawiać się dużych utrudnień w tym rejonie, bo roboty zostały tak zaplanowane, by ruch odbywał się normalnie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~KK 2011-03-26

No proszę, decydenci zapomnieli że DK3 ma być docelowo S3 i wiadukty będą potrzebne tak czy siak, nie można od razu zrobić porządne skrzyżowanie dwupoziomowe i mieć problem z głowy??

~as 2011-03-07

Światła za 1,5 mln złotych?! Tylko tyle potraficie wymyślić? Może jeszcze fotoradar? W Niemczech nawet na odpowiednikach naszych wojewódzkich, czy wręcz powiatowych buduje się skrzyżowania dwupoziomowe. I dlatego tam ginie mniej ludzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.