mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Skrzyżowanie DK 3 i DK 12 pod nadzorem

Skrzyżowanie DK 3 i DK 12 pod nadzorem

Skrzyżowanie w pobliżu Radwanic, gdzie droga z Polkowic do Zielonej Góry (DK3) przecina się z drogą z Przemkowa do Głogowa (DK12) to jedno z niebezpiecznych miejsc na dolnośląskich drogach. W ubiegłym roku doszło tu do czterech wypadków, w których zginęły dwie osoby oraz do szesnastu kolizji. Sytuację ma poprawić sygnalizacja świetlna oraz lampy na odcinku 300 metrów.

Skrzyżowanie DK 3 i DK 12 pod nadzorem
- To skrzyżowanie pozostanie pod naszym szczególnym nadzorem - informuje Joanna Borkowska, rzecznik wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Inwestycja ma ruszyć jeszcze w tym roku, potrwa około czterech miesięcy i będzie kosztować ponad 1,5 mln zł. Projekt jest już gotowy.

Przy okazji zostanie poprawiona nawierzchnia przy skrzyżowaniu. Kierowcy nie muszą obawiać się dużych utrudnień w tym rejonie, bo roboty zostały tak zaplanowane, by ruch odbywał się normalnie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~KK 2011-03-26

No proszę, decydenci zapomnieli że DK3 ma być docelowo S3 i wiadukty będą potrzebne tak czy siak, nie można od razu zrobić porządne skrzyżowanie dwupoziomowe i mieć problem z głowy??

~as 2011-03-07

Światła za 1,5 mln złotych?! Tylko tyle potraficie wymyślić? Może jeszcze fotoradar? W Niemczech nawet na odpowiednikach naszych wojewódzkich, czy wręcz powiatowych buduje się skrzyżowania dwupoziomowe. I dlatego tam ginie mniej ludzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.