mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Śląska DW 935 wyremontowana

Śląska DW 935 wyremontowana

W połowie grudnia br. zakończyła się przebudowa DW 935 w Suszcu (woj. sląskie). Prace trwały od jesieni ub. roku. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 24 miliony złotych. Wykonawcą była firma Eurovia Central Europe SA.

Przebudowywane zostały wszystkie warstwy konstrukcyjne drogi, skrzyżowania, zjazdy do posesji i system odwodnienia na ponad sześciokilometrowym odcinku. Powstały także nowe chodniki.

Kolejny odcinek tej drogi, między Suszcem a Pszczyną remontowany był od wiosny tego roku. Prace zakończyły się 23 grudnia br. Także tu wymieniono warstwy konstrukcyjne drogi, wybudowano nowe chodniki i zjazdy do posesji. Przebudowa tego liczącego prawie 3,5 km fragmentu DW 935 kosztowała prawie 7,2 mln złotych. Przebudowę prowadziło PRDiM SA z Kędzierzyna-Koźla.

Ruch na drodze wojewódzkiej nr 935 jest bardzo duży, bo łączy Pszczynę z Żorami i Rybnikiem. Po tym, kiedy oddano do użytku fragment autostrady A 1 między Gliwicami a Bełkiem znaczenie DW 935 jeszcze wzrosło, bo łączy autostradę z DK 1 w Pszczynie. Teraz podróżowanie tą trasą będzie komfortowe i bezpieczniejsze. Bezpieczniejsi są także piesi w Suszcu i pobliskich miejscowościach - informuje ZDW Katowice.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Tomi 2012-01-04

DW 935 łączy Pszczynę Żory Rybnik oraz Racibórz!!!!! tam ma swój początek panie redaktorze! pozdrawiam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport