mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Śląska DW 935 wyremontowana

Śląska DW 935 wyremontowana

W połowie grudnia br. zakończyła się przebudowa DW 935 w Suszcu (woj. sląskie). Prace trwały od jesieni ub. roku. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 24 miliony złotych. Wykonawcą była firma Eurovia Central Europe SA.

Przebudowywane zostały wszystkie warstwy konstrukcyjne drogi, skrzyżowania, zjazdy do posesji i system odwodnienia na ponad sześciokilometrowym odcinku. Powstały także nowe chodniki.

Kolejny odcinek tej drogi, między Suszcem a Pszczyną remontowany był od wiosny tego roku. Prace zakończyły się 23 grudnia br. Także tu wymieniono warstwy konstrukcyjne drogi, wybudowano nowe chodniki i zjazdy do posesji. Przebudowa tego liczącego prawie 3,5 km fragmentu DW 935 kosztowała prawie 7,2 mln złotych. Przebudowę prowadziło PRDiM SA z Kędzierzyna-Koźla.

Ruch na drodze wojewódzkiej nr 935 jest bardzo duży, bo łączy Pszczynę z Żorami i Rybnikiem. Po tym, kiedy oddano do użytku fragment autostrady A 1 między Gliwicami a Bełkiem znaczenie DW 935 jeszcze wzrosło, bo łączy autostradę z DK 1 w Pszczynie. Teraz podróżowanie tą trasą będzie komfortowe i bezpieczniejsze. Bezpieczniejsi są także piesi w Suszcu i pobliskich miejscowościach - informuje ZDW Katowice.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~Tomi 2012-01-04

DW 935 łączy Pszczynę Żory Rybnik oraz Racibórz!!!!! tam ma swój początek panie redaktorze! pozdrawiam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.