mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Śląskie: powstaje rondo w Poraju

Śląskie: powstaje rondo w Poraju

Firma wykonawcza rozpoczyna budowę nowego ronda, które powstanie w Poraju. Termin wykonania wszystkich prac określono w umowie na 15 listopada br. Inwestycja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu w rejonie Zbiornika Porajskiego. Zważywszy na duży ruch w sezonie turystycznym, inwestycje drogowe mają tu znaczenie nie tylko lokalne.

Śląskie: powstaje rondo w Poraju
Powstanie ono na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej (DW 791), ul. Piłsudskiego (także DW 791) i ul. Mickiewicza (droga lokalna). Rodo zbuduje firma „Drog-Bud” Sp. z o. o. w Częstochowie, która zwyciężyła w przetargu nieograniczonym, ogłoszonym przez ZDW w Katowicach, oferując wykonanie nowego skrzyżowania za niespełna 1,5 mln złotych. Pieniądze te w całości pochodzić będą z budżetu samorządu województwa śląskiego.

Podejmowana przebudowa skrzyżowania to kolejny etap unowocześniania infrastruktury dróg wojewódzkich w rejonie Poraja, Masłońskiego i Żarek. W listopadzie 2010 roku ZDW w Katowicach zlecił wybudowanie liczącego 5,5 km długości ciągu pieszo-rowerowego prowadzącego od skrzyżowania z DW 789 w granicach Myszkowa, przez Żarki Letnisko do zjazdu do zbiornika w Masłońskiem. W ramach tamtej inwestycji przebudowano sieć energetyczną i teletechniczną, przebudowano dwa mosty i dwa przepusty w ciągu DW 791 oraz fragmenty nawierzchni drogi. Łączny kosz tamtego przedsięwzięcia wyniósł 8,55 mln złotych.

W przyszłości ZDW w Katowicach planuje wyremontowanie kolejnych odcinków DW 791 oraz przedłużenie istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w kierunku Poraja.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.