mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Śląskie: powstaje rondo w Poraju

Śląskie: powstaje rondo w Poraju

Firma wykonawcza rozpoczyna budowę nowego ronda, które powstanie w Poraju. Termin wykonania wszystkich prac określono w umowie na 15 listopada br. Inwestycja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu w rejonie Zbiornika Porajskiego. Zważywszy na duży ruch w sezonie turystycznym, inwestycje drogowe mają tu znaczenie nie tylko lokalne.

Śląskie: powstaje rondo w Poraju
Powstanie ono na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej (DW 791), ul. Piłsudskiego (także DW 791) i ul. Mickiewicza (droga lokalna). Rodo zbuduje firma „Drog-Bud” Sp. z o. o. w Częstochowie, która zwyciężyła w przetargu nieograniczonym, ogłoszonym przez ZDW w Katowicach, oferując wykonanie nowego skrzyżowania za niespełna 1,5 mln złotych. Pieniądze te w całości pochodzić będą z budżetu samorządu województwa śląskiego.

Podejmowana przebudowa skrzyżowania to kolejny etap unowocześniania infrastruktury dróg wojewódzkich w rejonie Poraja, Masłońskiego i Żarek. W listopadzie 2010 roku ZDW w Katowicach zlecił wybudowanie liczącego 5,5 km długości ciągu pieszo-rowerowego prowadzącego od skrzyżowania z DW 789 w granicach Myszkowa, przez Żarki Letnisko do zjazdu do zbiornika w Masłońskiem. W ramach tamtej inwestycji przebudowano sieć energetyczną i teletechniczną, przebudowano dwa mosty i dwa przepusty w ciągu DW 791 oraz fragmenty nawierzchni drogi. Łączny kosz tamtego przedsięwzięcia wyniósł 8,55 mln złotych.

W przyszłości ZDW w Katowicach planuje wyremontowanie kolejnych odcinków DW 791 oraz przedłużenie istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w kierunku Poraja.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.