mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Śląskie: powstaje rondo w Poraju

Śląskie: powstaje rondo w Poraju

Firma wykonawcza rozpoczyna budowę nowego ronda, które powstanie w Poraju. Termin wykonania wszystkich prac określono w umowie na 15 listopada br. Inwestycja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu w rejonie Zbiornika Porajskiego. Zważywszy na duży ruch w sezonie turystycznym, inwestycje drogowe mają tu znaczenie nie tylko lokalne.

Śląskie: powstaje rondo w Poraju
Powstanie ono na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej (DW 791), ul. Piłsudskiego (także DW 791) i ul. Mickiewicza (droga lokalna). Rodo zbuduje firma „Drog-Bud” Sp. z o. o. w Częstochowie, która zwyciężyła w przetargu nieograniczonym, ogłoszonym przez ZDW w Katowicach, oferując wykonanie nowego skrzyżowania za niespełna 1,5 mln złotych. Pieniądze te w całości pochodzić będą z budżetu samorządu województwa śląskiego.

Podejmowana przebudowa skrzyżowania to kolejny etap unowocześniania infrastruktury dróg wojewódzkich w rejonie Poraja, Masłońskiego i Żarek. W listopadzie 2010 roku ZDW w Katowicach zlecił wybudowanie liczącego 5,5 km długości ciągu pieszo-rowerowego prowadzącego od skrzyżowania z DW 789 w granicach Myszkowa, przez Żarki Letnisko do zjazdu do zbiornika w Masłońskiem. W ramach tamtej inwestycji przebudowano sieć energetyczną i teletechniczną, przebudowano dwa mosty i dwa przepusty w ciągu DW 791 oraz fragmenty nawierzchni drogi. Łączny kosz tamtego przedsięwzięcia wyniósł 8,55 mln złotych.

W przyszłości ZDW w Katowicach planuje wyremontowanie kolejnych odcinków DW 791 oraz przedłużenie istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w kierunku Poraja.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.