mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Śląskie: utrudnienia na DW 935 i DW 932

Śląskie: utrudnienia na DW 935 i DW 932

Na ślaskich drogach wojewódzkich DW 935 i Dw 932 ruszyły prace remontowe. Potrwają one do listopada.

Śląskie: utrudnienia na DW 935 i DW 932
Na DW 935 w Kobielicach trwa remont drogi. Frezowana jest nawierzchnia bitumiczna. W związku z tym na kilku odcinkach drogi wprowadzony jest ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Droga remontowana jest tu na długości prawie 3 km, od Kobielic do Radostowic. Wymienione będą wszystkie warstwy bitumiczne, umocniona podbudowa drogi, przebudowane chodniki i kanalizacja deszczowa. Koszt inwestycji to ok. 13 mln. Remont zakończy się 30 listopada br. Przedstawiciel wykonawcy, firmy „Drogopol-ZW” poinformował, że od poniedziałku, 10 września br. ekipy budowlane pracować będą na dwie zmiany.

Rozpoczą się także remont DW 932 w Marklowicach i Świerklanach. Także tu będzie frezowana nawierzchnia i wprowadzony będzie ruch wahadłowy. W Marklowicach remontowany będzie odcinek o długości ok. 3,7 km od granicy z Wodzisławiem Śląskim w kierunku Świerklan. W Świerklanach, odcinek o długości ok. 1,5 km od skrzyżowania z DW 930 (ul. 3 Maja) do skrzyżowania z ul Boryńską.

Wymienione będą na tych odcinkach wszystkie warstwy bitumiczne, umocniona podbudowa drogi, wymienione niektóre krawężniki i umocnione pobocza drogi.

Ten remont zakończyć się ma 15 listopada br., a jego koszt to ok. 8 mln zł. Prosimy kierowców o dostosowanie prędkości do warunków jazdy i szczególną ostrożność w rejonie prowadzonych prac remontowych.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross
Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross
Mitsubishi zaprezentowało nowego SUV-a, którego nazwa kojarzy się z legendarnym, sportowym coupe. Model Eclipse Cross zadebiutuje na targach w Genewie.
Odgadnij model Odgadnij model