mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Słupsk: Pozwolenie na obwodnicę

Słupsk: Pozwolenie na obwodnicę

W tym tygodniu ma zostać przekazane pozwolenie na budowę drugiego odcinka obwodnicy Słupska. Pozwolenie na pierwszy odcinek zostało wydane już w ubiegłym roku. Przybliża to budowę drogi, która znajdzie się w ciągu planowanej drogi szybkiego ruchu S6.

Słupsk: Pozwolenie na obwodnicę
Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował, że 10 kwietnia bieżącego roku, Wojewoda Pomorski Roman Zaborowski ma wręczyć przedstawicielowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pozwolenie na budowę drugiego, 11,4 km odcinka obwodnicy Słupska. Pozwolenie na budowę pierwszego odcinka o długości 4,9 km zostało wydane już w listopadzie 2007 roku. Rozpoczęto już proces wyboru wykonawcy inwestycji. Przetarg na budowę 16,3 km drogi w wariancie południowym został ogłoszony przez gdański oddział GDDKiA pod koniec marca bieżącego roku.

Po wybraniu wykonawcy, będzie on musiał wybudować drogowe obejście miasta w ciągu 27 miesięcy od daty rozpoczęcia prac. Projekt zakłada budowę trasy o parametrach drogi ekspresowej, która ma się znaleźć w ciągu planowanej drogi ekspresowej S6.  Inwestycja obejmuje budowę nowych bitumicznych nawierzchni drogowych oraz przebudowę nawierzchni istniejących, budowę węzłów: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo, budowę równoległych dróg dojazdowych, systemu odwodnienia obwodnicy, przebudowę sieci infrastrukturalnych oraz budowę urządzeń ochrony środowiska (zbiorniki retencyjne, ekrany akustyczne, pasy zieleni izolacyjnej) i przejść dla zwierząt. Koszt budowy drogi to około 360 mln zł.

Obwodnica miasta Słupska jest elementem większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej Szczecin – Gdańsk. Obwodnica znacznie odciąży ulice śródmieścia Słupska i przyczyni się do ożywienia gospodarczego terenów leżących wzdłuż drogi, poprzez ich uatrakcyjnienie dla potencjalnych inwestorów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi RS6 Avant – Ekstraliga

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~jaś 2008-05-05

Goościu... żaden z odpowiedzialnych za ten bajzel "marszałków" nie czyta tych tekstów i mimo że masz rację to kasa jest potrzebna na "Bałtycką Arenę" (nie wiem po co komu ona na jeden raz), a my (kierowcy) możemy pomarzyć o dwujezdniowej obwodnicy" :P

~mruk 2008-04-26

Cytuję: ?Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa wydał pozytywna opinię dla projektu związanego z budową obwodnicy Parszowa i Wąchocka. Projektowany odcinek drogi krajowej nr 42 zaczyna się na granicy miasta Skarżysko - Kamienna i gminy Wąchock. Planowany ponad 12 km odcinek stanowić będzie obwodnicę Parszowa i Wąchocka?? ble, ble, ble ? ALE!... ?Droga ta będzie trasą klasy GP (główna przyspieszona) O DWÓCH JEZDNIACH. Każda z jezdni będzie miała PO DWA PASY RUCHU W KAŻDYM KIERUNKU. Ponadto w ramach przedsięwzięcia przewidywana jest przebudowa istniejących dróg gminnych w rejonie projektowanych skrzyżowań. Droga będzie posiadała także odwodnienie na całej długości oraz oświetlenie skrzyżowań. Szacowany koszt inwestycji to 54 mln euro.? Panie Marszałku Województwa Pomorskiego to nie jest żart z Wąchockiem w tle? ALE WSTYD DLA PANA I PAŃSKICH DECYZJI. Gratulacje!!! :[

~zibi 2008-04-11

Uczenie bo uczenie ale dobrze miluś gadasz ;) Poza tym osskaa chyba nie wie czego chce bo krytykowane przez nią(jego) obwodnice Karlina czy Sławna są właśnie (choć zrobione bez głowy) drogami jednojezdniowymi dwupasmowymi. Więc o co chodzi?!?

~miluś 2008-04-10

No cóż Osskaa, jeśli już ze mnie taki "władczy ojciec" i według Ciebie pouczam, (bo o to chyba Ci w tej mądrej odpowiedzi chodziło) to uparcie będę kontynuował i może czegoś nauczę. Pal licho Osskaa problem czy obwodnica będzie jedno czy dwujezdniowa, ale wbrew pozorom mylenie pojęć w ruchu drogowym jest problemem niebezpiecznym mogącym mieć smutne następstwa. A Ty niestety dalej je mylisz. Jeżeli nie chce Ci się czytać obowiązujących również Ciebie przepisów to krótko podpowiem: To na jezdni wydziela się jeden, dwa lub więcej pasów ruchu a nie na odwrót i to na pasach tej jezdni może być ruch jedno lub dwukierunkowy i jeśli dla Ciebie "oczywistym jest?, że "dwupasmówka jest tym samym, co dwie jezdnie" to uchowaj Panie Boże komukolwiek spotkać Cię na drodze. Ale mimo to zgadzam się z Twoją i większości intencją, że Obwodnica Słupska powinna być wybudowana jako dwujezdniowa, o co najmniej dwóch pasach dla każdego kierunku ruchu. Ach jeszcze jedno, ta obwodnica ma powstać w ciągu (jeszcze) Drogi Krajowej nr 6 a może dopiero w przyszłości jak ją przystosują stanie się drogą ekspresową z oznaczeniem S6. Pozdrawiam. :]

~mz1 2008-04-09

najważniejsze że wogóle się zabierają za tą część polski jaką jest pomorze środkowe - a dla słupska i korków w mieście to i tak niewiele poprawi - w słupsku brakuje połączeń między dzielnicami panowie radni !!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.