mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Słupsk: Pozwolenie na obwodnicę

Słupsk: Pozwolenie na obwodnicę

W tym tygodniu ma zostać przekazane pozwolenie na budowę drugiego odcinka obwodnicy Słupska. Pozwolenie na pierwszy odcinek zostało wydane już w ubiegłym roku. Przybliża to budowę drogi, która znajdzie się w ciągu planowanej drogi szybkiego ruchu S6.

Słupsk: Pozwolenie na obwodnicę
Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował, że 10 kwietnia bieżącego roku, Wojewoda Pomorski Roman Zaborowski ma wręczyć przedstawicielowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pozwolenie na budowę drugiego, 11,4 km odcinka obwodnicy Słupska. Pozwolenie na budowę pierwszego odcinka o długości 4,9 km zostało wydane już w listopadzie 2007 roku. Rozpoczęto już proces wyboru wykonawcy inwestycji. Przetarg na budowę 16,3 km drogi w wariancie południowym został ogłoszony przez gdański oddział GDDKiA pod koniec marca bieżącego roku.

Po wybraniu wykonawcy, będzie on musiał wybudować drogowe obejście miasta w ciągu 27 miesięcy od daty rozpoczęcia prac. Projekt zakłada budowę trasy o parametrach drogi ekspresowej, która ma się znaleźć w ciągu planowanej drogi ekspresowej S6.  Inwestycja obejmuje budowę nowych bitumicznych nawierzchni drogowych oraz przebudowę nawierzchni istniejących, budowę węzłów: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo, budowę równoległych dróg dojazdowych, systemu odwodnienia obwodnicy, przebudowę sieci infrastrukturalnych oraz budowę urządzeń ochrony środowiska (zbiorniki retencyjne, ekrany akustyczne, pasy zieleni izolacyjnej) i przejść dla zwierząt. Koszt budowy drogi to około 360 mln zł.

Obwodnica miasta Słupska jest elementem większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej Szczecin – Gdańsk. Obwodnica znacznie odciąży ulice śródmieścia Słupska i przyczyni się do ożywienia gospodarczego terenów leżących wzdłuż drogi, poprzez ich uatrakcyjnienie dla potencjalnych inwestorów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~jaś 2008-05-05

Goościu... żaden z odpowiedzialnych za ten bajzel "marszałków" nie czyta tych tekstów i mimo że masz rację to kasa jest potrzebna na "Bałtycką Arenę" (nie wiem po co komu ona na jeden raz), a my (kierowcy) możemy pomarzyć o dwujezdniowej obwodnicy" :P

~mruk 2008-04-26

Cytuję: ?Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa wydał pozytywna opinię dla projektu związanego z budową obwodnicy Parszowa i Wąchocka. Projektowany odcinek drogi krajowej nr 42 zaczyna się na granicy miasta Skarżysko - Kamienna i gminy Wąchock. Planowany ponad 12 km odcinek stanowić będzie obwodnicę Parszowa i Wąchocka?? ble, ble, ble ? ALE!... ?Droga ta będzie trasą klasy GP (główna przyspieszona) O DWÓCH JEZDNIACH. Każda z jezdni będzie miała PO DWA PASY RUCHU W KAŻDYM KIERUNKU. Ponadto w ramach przedsięwzięcia przewidywana jest przebudowa istniejących dróg gminnych w rejonie projektowanych skrzyżowań. Droga będzie posiadała także odwodnienie na całej długości oraz oświetlenie skrzyżowań. Szacowany koszt inwestycji to 54 mln euro.? Panie Marszałku Województwa Pomorskiego to nie jest żart z Wąchockiem w tle? ALE WSTYD DLA PANA I PAŃSKICH DECYZJI. Gratulacje!!! :[

~zibi 2008-04-11

Uczenie bo uczenie ale dobrze miluś gadasz ;) Poza tym osskaa chyba nie wie czego chce bo krytykowane przez nią(jego) obwodnice Karlina czy Sławna są właśnie (choć zrobione bez głowy) drogami jednojezdniowymi dwupasmowymi. Więc o co chodzi?!?

~miluś 2008-04-10

No cóż Osskaa, jeśli już ze mnie taki "władczy ojciec" i według Ciebie pouczam, (bo o to chyba Ci w tej mądrej odpowiedzi chodziło) to uparcie będę kontynuował i może czegoś nauczę. Pal licho Osskaa problem czy obwodnica będzie jedno czy dwujezdniowa, ale wbrew pozorom mylenie pojęć w ruchu drogowym jest problemem niebezpiecznym mogącym mieć smutne następstwa. A Ty niestety dalej je mylisz. Jeżeli nie chce Ci się czytać obowiązujących również Ciebie przepisów to krótko podpowiem: To na jezdni wydziela się jeden, dwa lub więcej pasów ruchu a nie na odwrót i to na pasach tej jezdni może być ruch jedno lub dwukierunkowy i jeśli dla Ciebie "oczywistym jest?, że "dwupasmówka jest tym samym, co dwie jezdnie" to uchowaj Panie Boże komukolwiek spotkać Cię na drodze. Ale mimo to zgadzam się z Twoją i większości intencją, że Obwodnica Słupska powinna być wybudowana jako dwujezdniowa, o co najmniej dwóch pasach dla każdego kierunku ruchu. Ach jeszcze jedno, ta obwodnica ma powstać w ciągu (jeszcze) Drogi Krajowej nr 6 a może dopiero w przyszłości jak ją przystosują stanie się drogą ekspresową z oznaczeniem S6. Pozdrawiam. :]

~mz1 2008-04-09

najważniejsze że wogóle się zabierają za tą część polski jaką jest pomorze środkowe - a dla słupska i korków w mieście to i tak niewiele poprawi - w słupsku brakuje połączeń między dzielnicami panowie radni !!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando