mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Słupsk: cała ul. Sobieskiego do remontu

Słupsk: cała ul. Sobieskiego do remontu

W ostatnich dniach grudnia 2006 roku podpisano umowę na wykonanie remontu ulicy Sobieskiego w Słupsku. W ramach robót, które potrwają prawie rok, przebudowana zostanie cała ulica Sobieskiego, cztery pasy ruchu - po dwa w każdą stronę.

Powstaną także dwa nowe ronda: u zbiegu ulic Sobieskiego i Piłsudskiego oraz Sobieskiego i Banacha. Skrzyżowania typu rondo mają upłynnić ruch, ale jednocześnie doprowadzić do jego spowolnienia, ponieważ często kierowcy przejeżdżający ulicą Sobieskiego robili to z nadmierną prędkością.

Oprócz tego wzdłuż całej ulicy powstanie ścieżka rowerowa, nowe chodniki i oświetlenie. Wymieniona zostanie infrastruktura drogowa poprzez m.in. zastosowanie odpowiedniego odwodnienia. Przewidziano również powstanie przepustu, który posłuży do rozbudowy sieci teleinformatycznej.

Przebudowa ulicy Sobieskiego realizowana będzie od ulicy 3 Maja w kierunku ulicy Banacha. Prace mają potrwać do listopada br. W czasie robót ruch odbywać się będzie jedną stroną ulicy Sobieskiego, podczas gdy druga będzie remontowana. Wartość inwestycji to około 12,4 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosić będzie ponad 5 mln zł.

Wcześniej, w 2005 roku, wyremontowano ulicę Kaszubską, szczególnie ważną w okresie letnim, kiedy do miejscowości nadmorskich przejeżdża przez Słupsk wielu turystów. Zakończono również remont ulicy Poznańskiej. Od niedawna kierowcy mogą poruszać się także przebudowaną ulicą Gdańską, jedną z najważniejszych słupskich arterii (w ciągu drogi krajowej numer 6 Szczecin - Gdańsk).

Przeczytaj także:

Obwodnica Sławna włączona do ruchu (2006-11-30)

Słupskie odnowy (2005-11-15)

Lęborska inwestycja (2006-02-06)

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~osskaa 2007-01-04

no i bardzo dobrze, polecam SŁUPSK, drogi się tam remontuje kompleksowo wraz z chodnikami, latarniami, kostką brukową i zielenią. Wygląda to coraz ładniej. Przedwojenny Paryż Północy odzyskuje powoli swój piękny styl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.