mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Słupsk: cała ul. Sobieskiego do remontu

Słupsk: cała ul. Sobieskiego do remontu

W ostatnich dniach grudnia 2006 roku podpisano umowę na wykonanie remontu ulicy Sobieskiego w Słupsku. W ramach robót, które potrwają prawie rok, przebudowana zostanie cała ulica Sobieskiego, cztery pasy ruchu - po dwa w każdą stronę.

Powstaną także dwa nowe ronda: u zbiegu ulic Sobieskiego i Piłsudskiego oraz Sobieskiego i Banacha. Skrzyżowania typu rondo mają upłynnić ruch, ale jednocześnie doprowadzić do jego spowolnienia, ponieważ często kierowcy przejeżdżający ulicą Sobieskiego robili to z nadmierną prędkością.

Oprócz tego wzdłuż całej ulicy powstanie ścieżka rowerowa, nowe chodniki i oświetlenie. Wymieniona zostanie infrastruktura drogowa poprzez m.in. zastosowanie odpowiedniego odwodnienia. Przewidziano również powstanie przepustu, który posłuży do rozbudowy sieci teleinformatycznej.

Przebudowa ulicy Sobieskiego realizowana będzie od ulicy 3 Maja w kierunku ulicy Banacha. Prace mają potrwać do listopada br. W czasie robót ruch odbywać się będzie jedną stroną ulicy Sobieskiego, podczas gdy druga będzie remontowana. Wartość inwestycji to około 12,4 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosić będzie ponad 5 mln zł.

Wcześniej, w 2005 roku, wyremontowano ulicę Kaszubską, szczególnie ważną w okresie letnim, kiedy do miejscowości nadmorskich przejeżdża przez Słupsk wielu turystów. Zakończono również remont ulicy Poznańskiej. Od niedawna kierowcy mogą poruszać się także przebudowaną ulicą Gdańską, jedną z najważniejszych słupskich arterii (w ciągu drogi krajowej numer 6 Szczecin - Gdańsk).

Przeczytaj także:

Obwodnica Sławna włączona do ruchu (2006-11-30)

Słupskie odnowy (2005-11-15)

Lęborska inwestycja (2006-02-06)

 


Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

Polskie drogi 2015-11-04

Komentuj:

~osskaa 2007-01-04

no i bardzo dobrze, polecam SŁUPSK, drogi się tam remontuje kompleksowo wraz z chodnikami, latarniami, kostką brukową i zielenią. Wygląda to coraz ładniej. Przedwojenny Paryż Północy odzyskuje powoli swój piękny styl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.