Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Słupskie odnowy

Słupskie odnowy

W Słupsku rozpoczął się remont ul. Gdańskiej - głównej osi drogowej miasta. Prace modernizacyjne pierwszego etapu potrwają do 15 grudnia br.

Ruszyła przebudowa ulicy Gdańskiej, jednej z najważniejszych słupskich arterii, znajdującej się w ciągu drogi krajowej numer 6 (Szczecin - Gdańsk). Pierwszy etap modernizacji obejmuje odcinek od ulicy Kozietulskiego w stronę Redzikowa - aż do granic administracyjnych miasta, na długości ponad 1300 metrów. Koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł. Około 2 mln zł przekazało na ten cel Ministerstwo Infrastruktury.

Zakres prac pierwszego etapu obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na dwupasmowym, ale jednokierunkowym odcinku do Redzikowa, budowę chodników oraz 2 zatok autobusowych. Infrastruktura podziemna to nowe wpusty z przykanalikami, których zadaniem będzie sprawne odprowadzenie wód opadowych z jedni. Oprócz tego modernizacja obejmie budowę oświetlenia na całej długości, to jest od ulicy Lotha do Klononowej - po obu stronach jezdni oraz od Klonowej do granic administracyjnych miasta.

Przypomnijmy, że w roku bieżącym, z większych inwestycji drogowych wyremontowano już ulicę Kaszubską, szczególnie ważną w okresie letnim, kiedy do miejscowości nadmorskich przejeżdża przez Słupsk wielu turystów. Zakończono również - znacznie przed terminem - remont ulicy Poznańskiej.

Obecnie trwa również remont ulicy Kopernika. Inwestycja o wartości ponad 3 mln zł uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (75%) w ramach ZPORR. W drodze przetargu wyłoniony został wykonawca - firma NCC Roads Polska, który od września rozpoczął prace remontowe. Inwestycja zakończy się w maju 2006 roku.


 

Tematy w artykule: pomorskie Słupsk

Podobne wiadomości:

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

Polskie drogi 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożące dzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj