mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Słupskie odnowy

Słupskie odnowy

W Słupsku rozpoczął się remont ul. Gdańskiej - głównej osi drogowej miasta. Prace modernizacyjne pierwszego etapu potrwają do 15 grudnia br.

Ruszyła przebudowa ulicy Gdańskiej, jednej z najważniejszych słupskich arterii, znajdującej się w ciągu drogi krajowej numer 6 (Szczecin - Gdańsk). Pierwszy etap modernizacji obejmuje odcinek od ulicy Kozietulskiego w stronę Redzikowa - aż do granic administracyjnych miasta, na długości ponad 1300 metrów. Koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł. Około 2 mln zł przekazało na ten cel Ministerstwo Infrastruktury.

Zakres prac pierwszego etapu obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na dwupasmowym, ale jednokierunkowym odcinku do Redzikowa, budowę chodników oraz 2 zatok autobusowych. Infrastruktura podziemna to nowe wpusty z przykanalikami, których zadaniem będzie sprawne odprowadzenie wód opadowych z jedni. Oprócz tego modernizacja obejmie budowę oświetlenia na całej długości, to jest od ulicy Lotha do Klononowej - po obu stronach jezdni oraz od Klonowej do granic administracyjnych miasta.

Przypomnijmy, że w roku bieżącym, z większych inwestycji drogowych wyremontowano już ulicę Kaszubską, szczególnie ważną w okresie letnim, kiedy do miejscowości nadmorskich przejeżdża przez Słupsk wielu turystów. Zakończono również - znacznie przed terminem - remont ulicy Poznańskiej.

Obecnie trwa również remont ulicy Kopernika. Inwestycja o wartości ponad 3 mln zł uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (75%) w ramach ZPORR. W drodze przetargu wyłoniony został wykonawca - firma NCC Roads Polska, który od września rozpoczął prace remontowe. Inwestycja zakończy się w maju 2006 roku.


 

Tematy w artykule: pomorskie Słupsk

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei
Hyundai i30 N - hot-hatch z Korei
Hyundai rzuca kolejne wyzwanie europejskiej konkurencji. Na rynku debiutuje model i30 N, który jest bezpośrednim konkurentem Volkswagena Golfa GTI, Forda Focusa ST i Peugeota 308 GTi.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech