mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sondaż dla Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu

Sondaż dla Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu

W związku z planowaną w latach 2009-2011 realizacją budowy Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu Miejski Zarząd Dróg zlecił przeprowadzenie badań ankietowych w ramach konsultacji społecznych. Celem sondażu jest poznanie opinii mieszkańców osiedla Chełmińskiego i Mokrego na temat tej inwestycji.

Sondaż dla Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu
Przedsięwzięcie znajduje się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 i jest częścią projektu pn. Budowa i przebudowa głównego szkieletowego układu drogowego miasta Torunia. Trasa będzie przebiegać na kierunku wschód-zachód na odcinku od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. Szosa Chełmińska Węzeł Wybickiego. Zadanie obejmuje dwa etapy:
• Etap I. Odcinek od ul. Grudziądzkiej do ul. Szosa Chełmińska.
• Etap II. Odcinek od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. GrudziądzkiejInwestycja przewiduje budowę drogi o 4 pasach ruchu, o łącznej długości około 3911 m. W ramach realizacji zadania przewiduje się również budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, estakad, sygnalizacji świetlnej i oświetlenia drogowego.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu ma na celu połączenie z istniejącym wewnętrznym układem komunikacyjnym miasta Torunia poprzez budowę centralnie położonej arterii komunikacyjnej przebiegającej ze wschodu na zachód miasta Torunia łączącej Osiedle Chełmińskie z Osiedlem Mokre a w dalszym przebiegu z osiedlem Rubinkowo,  zdecydowaną poprawę możliwości przemieszczania się oraz zwiększenie zdolności przepustowej ruchu kołowego pomiędzy osiedlami, połączenie z istniejącym i projektowanym układem komunikacji drogowej w układzie zewnętrznym poprzez połączenie z drogą wojewódzką nr 553, drogą krajową nr 1, 80 oraz 15 i uzyskanie płynności ruchu w analizowanym układzie dróg.

Szacuje się, iż pierwszy etap kosztował będzie prawie 33 miliony złotych, z czego 15,5 miliona wyniesie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?