mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sondaż dla Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu

Sondaż dla Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu

W związku z planowaną w latach 2009-2011 realizacją budowy Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu Miejski Zarząd Dróg zlecił przeprowadzenie badań ankietowych w ramach konsultacji społecznych. Celem sondażu jest poznanie opinii mieszkańców osiedla Chełmińskiego i Mokrego na temat tej inwestycji.

Sondaż dla Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu
Przedsięwzięcie znajduje się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 i jest częścią projektu pn. Budowa i przebudowa głównego szkieletowego układu drogowego miasta Torunia. Trasa będzie przebiegać na kierunku wschód-zachód na odcinku od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. Szosa Chełmińska Węzeł Wybickiego. Zadanie obejmuje dwa etapy:
• Etap I. Odcinek od ul. Grudziądzkiej do ul. Szosa Chełmińska.
• Etap II. Odcinek od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. GrudziądzkiejInwestycja przewiduje budowę drogi o 4 pasach ruchu, o łącznej długości około 3911 m. W ramach realizacji zadania przewiduje się również budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, estakad, sygnalizacji świetlnej i oświetlenia drogowego.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu ma na celu połączenie z istniejącym wewnętrznym układem komunikacyjnym miasta Torunia poprzez budowę centralnie położonej arterii komunikacyjnej przebiegającej ze wschodu na zachód miasta Torunia łączącej Osiedle Chełmińskie z Osiedlem Mokre a w dalszym przebiegu z osiedlem Rubinkowo,  zdecydowaną poprawę możliwości przemieszczania się oraz zwiększenie zdolności przepustowej ruchu kołowego pomiędzy osiedlami, połączenie z istniejącym i projektowanym układem komunikacji drogowej w układzie zewnętrznym poprzez połączenie z drogą wojewódzką nr 553, drogą krajową nr 1, 80 oraz 15 i uzyskanie płynności ruchu w analizowanym układzie dróg.

Szacuje się, iż pierwszy etap kosztował będzie prawie 33 miliony złotych, z czego 15,5 miliona wyniesie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.