mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Spec-spółki uchwalone

Spec-spółki uchwalone

Parlament przyjął ustawę o drogowych spółkach specjalnego przeznaczenia (SSP). Teraz ustawa zostanie skierowana do podpisu prezydenta.

Spec-spółki uchwalone

Według zamysłu sektora transportu drogowe spółki specjalnego przeznaczenia pozwolą na zmaksymalizowanie dotychczasowego potencjału budowy dróg wynikającego z realizacji inwestycji drogowych metodą tradycyjną (tj. budowy przez GDDKiA) oraz metodą PPP (partnerstwo publiczno prywatne).

Do zadań drogowych spółek specjalnego przeznaczenia będzie należeć pozyskiwanie finansowania, przygotowywanie, realizacja, a następnie eksploatacja inwestycji autostradowych oraz dróg szybkiego ruchu, wytypowanych przez resort transportu w porozumieniu z GDDKiA. Ponadto mają się przyczynić do zwiększenia konkurencji oraz uwolnienia potencjału małych i średnich firm branży drogowej oraz materiałów budowlanych.

W II kwartale 2007 roku należy spodziewać się powołania pierwszej spółki, która jeszcze w tym roku rozpocznie swoją działalność. Przewiduje się, że w pierwszych latach obowiązywania ustawy zostaną utworzone dwie lub trzy drogowe spółki specjalnego przeznaczenia. Docelowa liczba spółek uzależniona będzie od oceny skuteczności ich działania.

Przeczytaj także:

Drogowe ‘spec-spółki’ (2006-12-07)

Standaryzacja inwestycji drogowych (2006-10-12)

Nowe procedury nabywania gruntów pod inwestycje drogowe (2006-12-06)

 

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Polskie drogi 2014-11-03

Koncepcje dla DW269 i DW270

Koncepcje dla DW269 i DW270

Polskie drogi 2014-07-25

Komentuj:

~Misiek 2007-01-15

Rumin nie gadaj na razie... Dajmy im rok lub dwa... Zobaczymy co zrobią...

~Rumin 2007-01-15

I kolejne kilkaset stanowisk dla krewnych i znajomych krolika ... A drog jak nie bylo tak nie bedzie :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.