mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Spór o 50 mln zł na trasę Bielany-Łany-Długołęka

Spór o 50 mln zł na trasę Bielany-Łany-Długołęka

Spór o 50 mln zł, które na budowę drogi Bielany-Łany-Długołęka miało przekazać władzom województwa miasto Wrocław, rozstrzygnie się przed sądem. 

Spór o 50 mln zł na trasę Bielany-Łany-Długołęka
Porozumienie, niedotrzymanie terminów spłaty zobowiązania, negocjacje i pozew sądowy – tak wygląda droga do odzyskania 50 mln zł, które w 2009 r. gmina Wrocław reprezentowana przez prezydenta Rafała Dutkiewicza zobowiązała się dołożyć do budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

15 lutego br. pierwsze samochody przejechały nowym odcinkiem trasy z Siechnic do Łanów. Koszt budowy fragmentu drogi wyniósł ponad 346 mln zł, a na konto Dolnego Śląska nie wpłynęła ani złotówka z obiecanej przez miasto kwoty - informuje Urząd Marszałkowski Woj. Dolnośląskiego.

Marszałek Rafał Jurkowlaniec wielokrotnie apelował do Prezydenta Wrocławia o wywiązanie się z zapisów Porozumienia zawartego 15 kwietnia 2009r. W treści Porozumienia czytamy, że „Miasto Wrocław przyzna Województwu pomoc finansową w formie dotacji do łącznej kwoty 50 000 000 zł”. Dotacja miała zostać przekazana w dwóch ratach: w 2012r. – do kwoty 20 mln zł, a w 2013r. – do kwoty 30 mln zł.

Po otwarciu pierwszego odcinka trasy w lutym br., Marszałek spotkał się z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem w celu ustalenia szczegółów spłaty zobowiązań miasta. Rozmowy nie przyniosły jednak efektu, podobnie jak negocjacje między stronami sporu.

Ostatecznie, 3 czerwca wicemarszałek Jerzy Łużniak podpisał wezwanie do zapłaty z trzydniowym terminem uregulowania zobowiązania. Urząd miasta nie zareagował na to, w związku z tym przygotowano pozew sądowy.Podobne wiadomości:

Jest porozumienie ws. dalszej budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Jest porozumienie ws. dalszej budowy...

Polskie drogi 2015-05-14

W weekendy tunele na pl. Dominikańskim we Wrocławiu zamknięte

W weekendy tunele na pl. Dominikańskim we...

Polskie drogi 2014-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.