mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sposób na dziury zimą

Sposób na dziury zimą

- Na drogach krajowych trwają roboty naprawcze. Tam gdzie aura pozwala, usuwane są uszkodzenia nawierzchni spowodowane zimowymi mrozami i opadami. Łatanie dziur mieszanką na zimno jest możliwe, gdy temperatura otoczenia wynosi powyżej 5 stopni C - informuje GDDKiA.

Sposób na dziury zimą
To założenie generalne, bo dopuszcza się stosowanie mieszanki w temperaturze niższej, jednak nie mniejszej niż -3 stopnie C i to pod warunkiem, że powierzchnia wypełnionego miejsca jest sucha i nieoblodzona. Łatanie dziur po zimie jest elementem bieżącego utrzymania drogi. Jest to standardowe działanie prewencyjne. Ma na celu tymczasowo uzupełnić ubytek w drodze do czasu właściwego remontu. Ubytki w drodze wykonywane są na bieżąco. Firmy, które się tym zajmują wykonują takie działania w ramach podpisanych kontraktów na remonty cząstkowe.

Komentuj:

~p_brz 2013-02-22

Odkąd świadomie żyje na tym świecie, ten kraj działa tak samo, czyli: byle jak... W końcu to coś z worka też nie jest za darmo, tak jak wykonawca, który "naprawia" tą metodą drogę też nie pracuje za darmo. Całe życie słyszę o naprawianiu czegoś prewencyjnie na chwilę, naprawianiu odcinków, który nie wytrzymuje później jednego sezonu, czy też budowaniu czegoś od zera na 2 - 3 lata. Nie chcę nikogo obrazić ale uważam, ze bliżej nam bałaganiarskiemu wschodowi (jako narodowi), niż poukładanemu zachodowi, stąd też nigdy nie dogonimy zachodu, bo zachód też nie stoi w miejscu. Ostatnio pisano o stworzeniu kolejnego planu, tym razem na lata 2020, kolejny plan na papierze bez bez pokrycia. Śmiem twierdzić, że jeśli zdrowie da, spotkamy się na tym forum za 7 lat i nadal będziemy narzekać na brak autostrad i dziury w drogach.

~Jja i mój klekot 2013-02-20

Może i zjeb,ale lepsza łata z gumiaka niż dziura

~obserwator 2013-02-18

~p_brz, no cóż, by żyło się lepiej...

~p_brz 2013-02-16

Czyli, worek z czymś nieokreślonym w środku, łopata i uklepywanie gumowcem? Ciekawy jestem od kogo kupiliśmy patent na tak zajeb... zaawansowaną technologię. Pełny szacun, ukłon po pas...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.