mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sposób na dziury zimą

Sposób na dziury zimą

- Na drogach krajowych trwają roboty naprawcze. Tam gdzie aura pozwala, usuwane są uszkodzenia nawierzchni spowodowane zimowymi mrozami i opadami. Łatanie dziur mieszanką na zimno jest możliwe, gdy temperatura otoczenia wynosi powyżej 5 stopni C - informuje GDDKiA.

Sposób na dziury zimą
To założenie generalne, bo dopuszcza się stosowanie mieszanki w temperaturze niższej, jednak nie mniejszej niż -3 stopnie C i to pod warunkiem, że powierzchnia wypełnionego miejsca jest sucha i nieoblodzona. Łatanie dziur po zimie jest elementem bieżącego utrzymania drogi. Jest to standardowe działanie prewencyjne. Ma na celu tymczasowo uzupełnić ubytek w drodze do czasu właściwego remontu. Ubytki w drodze wykonywane są na bieżąco. Firmy, które się tym zajmują wykonują takie działania w ramach podpisanych kontraktów na remonty cząstkowe.

Komentuj:

~p_brz 2013-02-22

Odkąd świadomie żyje na tym świecie, ten kraj działa tak samo, czyli: byle jak... W końcu to coś z worka też nie jest za darmo, tak jak wykonawca, który "naprawia" tą metodą drogę też nie pracuje za darmo. Całe życie słyszę o naprawianiu czegoś prewencyjnie na chwilę, naprawianiu odcinków, który nie wytrzymuje później jednego sezonu, czy też budowaniu czegoś od zera na 2 - 3 lata. Nie chcę nikogo obrazić ale uważam, ze bliżej nam bałaganiarskiemu wschodowi (jako narodowi), niż poukładanemu zachodowi, stąd też nigdy nie dogonimy zachodu, bo zachód też nie stoi w miejscu. Ostatnio pisano o stworzeniu kolejnego planu, tym razem na lata 2020, kolejny plan na papierze bez bez pokrycia. Śmiem twierdzić, że jeśli zdrowie da, spotkamy się na tym forum za 7 lat i nadal będziemy narzekać na brak autostrad i dziury w drogach.

~Jja i mój klekot 2013-02-20

Może i zjeb,ale lepsza łata z gumiaka niż dziura

~obserwator 2013-02-18

~p_brz, no cóż, by żyło się lepiej...

~p_brz 2013-02-16

Czyli, worek z czymś nieokreślonym w środku, łopata i uklepywanie gumowcem? Ciekawy jestem od kogo kupiliśmy patent na tak zajeb... zaawansowaną technologię. Pełny szacun, ukłon po pas...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.