mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Spotkanie w sprawie S8

Spotkanie w sprawie S8

Wczoraj minister transportu Jerzy Polaczek spotkał się z przedstawicielami samorządów z terenu woj. łódzkiego. Tematem spotkania była budowa drogi ekspresowej S8 na jej odcinku przez woj. łódzkie.

Minister poinformował, iż przebieg drogi S8 w regionie łódzkim został zawarty w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 maja 2004 r. w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. Prowadzone obecnie prace nad nowelizacją ww. rozporządzenia dotyczą jedynie wprowadzenia do rozporządzenia przebiegu dróg S2 i S79 w regionie Warszawy (Warszawski Węzeł Transportowy), które będą miały na celu lepsze skomunikowanie Lotniska w Warszawie.

Przedstawiciele samorządów regionu Łódzkiego przedstawili apel dotyczący jak najszybszej realizacji drogi ekspresowej S8 i poinformowali o wynikach społecznej kampanii organizowanej przez lokalne media na rzecz budowy tej drogi.

GDDKiA prowadzi obecnie prace przygotowawcze wymagane procedurami prawa UE poprzedzające wskazania lokalizacyjne i decyzje środowiskowe. Minister transportu wyraził nadzieję, że w perspektywie finansowej 2007-2013 rozpoczęta zostanie budowa drogi S8.

Przeczytaj także:

S-8 przez Łódź (2006-10-06)

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

 

 


Podobne wiadomości:

S-8 przez Łódź

S-8 przez Łódź

Polskie drogi 2006-10-06

Komentuj:

~zbysio 2007-02-20

jeśli w rządzie nie weźmiecie się za biurokrację i przeszkody prawne przy przygotowaniu inwestycji drogowych to nigdy nic sie nie u d a !!!!!!!! skończcie z macierowszczyzną ,leperszczyzną i podobnymi , a zajmijcie się konkretami w świetle zgody narodowej; partie do kąta

~kamillos 2006-10-14

Panie Ministrze, może by się Pan wysilił na podanie konkretniejszej daty bo przedział 6 lat to sporo za dużo -czyż nie?! W końcu czas przyśpieszyć projektowanie i budowanie dróg, skoro są pieniądze z UE. A jeśli procedury trwają tak długo itp... to należy te procedury zmienić aby przygotowywanie drogi trwało rok i budowa każdych 300km dwa lata. Proszę popatrzeć w jakim tempie idą prywatne inwestycje budowlane o wiele bardziej skomplikowane i puknąć się w głowę wreszcie :)

~osskaa 2006-10-11

w latach 2007-2013 rozpocznie się budowa drogi. Czyli np. w X2013 zostanie wbita 1 łopata pod 15km odcinek S8 w okolicach Łodzi. To będzie oznaczać, że Minister Polaczek się nie myli... Miejmy nadzieję, że rozpocznie się gdzieś ok. 2010 i przez 3 lata zrobią jej chociaż ze 100km...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech