mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Spotkanie w sprawie S8

Spotkanie w sprawie S8

Wczoraj minister transportu Jerzy Polaczek spotkał się z przedstawicielami samorządów z terenu woj. łódzkiego. Tematem spotkania była budowa drogi ekspresowej S8 na jej odcinku przez woj. łódzkie.

Minister poinformował, iż przebieg drogi S8 w regionie łódzkim został zawarty w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 maja 2004 r. w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. Prowadzone obecnie prace nad nowelizacją ww. rozporządzenia dotyczą jedynie wprowadzenia do rozporządzenia przebiegu dróg S2 i S79 w regionie Warszawy (Warszawski Węzeł Transportowy), które będą miały na celu lepsze skomunikowanie Lotniska w Warszawie.

Przedstawiciele samorządów regionu Łódzkiego przedstawili apel dotyczący jak najszybszej realizacji drogi ekspresowej S8 i poinformowali o wynikach społecznej kampanii organizowanej przez lokalne media na rzecz budowy tej drogi.

GDDKiA prowadzi obecnie prace przygotowawcze wymagane procedurami prawa UE poprzedzające wskazania lokalizacyjne i decyzje środowiskowe. Minister transportu wyraził nadzieję, że w perspektywie finansowej 2007-2013 rozpoczęta zostanie budowa drogi S8.

Przeczytaj także:

S-8 przez Łódź (2006-10-06)

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

 

 


Podobne wiadomości:

S-8 przez Łódź

S-8 przez Łódź

Polskie drogi 2006-10-06

Komentuj:

~zbysio 2007-02-20

jeśli w rządzie nie weźmiecie się za biurokrację i przeszkody prawne przy przygotowaniu inwestycji drogowych to nigdy nic sie nie u d a !!!!!!!! skończcie z macierowszczyzną ,leperszczyzną i podobnymi , a zajmijcie się konkretami w świetle zgody narodowej; partie do kąta

~kamillos 2006-10-14

Panie Ministrze, może by się Pan wysilił na podanie konkretniejszej daty bo przedział 6 lat to sporo za dużo -czyż nie?! W końcu czas przyśpieszyć projektowanie i budowanie dróg, skoro są pieniądze z UE. A jeśli procedury trwają tak długo itp... to należy te procedury zmienić aby przygotowywanie drogi trwało rok i budowa każdych 300km dwa lata. Proszę popatrzeć w jakim tempie idą prywatne inwestycje budowlane o wiele bardziej skomplikowane i puknąć się w głowę wreszcie :)

~osskaa 2006-10-11

w latach 2007-2013 rozpocznie się budowa drogi. Czyli np. w X2013 zostanie wbita 1 łopata pod 15km odcinek S8 w okolicach Łodzi. To będzie oznaczać, że Minister Polaczek się nie myli... Miejmy nadzieję, że rozpocznie się gdzieś ok. 2010 i przez 3 lata zrobią jej chociaż ze 100km...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross