mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Spotkanie ws. DK 12

Spotkanie ws. DK 12

Odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich samorządów leżących przy drodze krajowej Nr 12, w rejonie Leszna, Wschowy i Głogowa, celem wypracowania wspólnej strategii dalszego postępowania. Przyjęcie do realizacji przez rząd polski wspomnianej inwestycji stworzyłoby między innymi możliwość wybudowania obwodnic Wschowy, Głogowa oraz Leszna.

Spotkanie ws. DK 12
Pomysł mówi o podniesieniu kategorii drogi Nr 12, która miałaby pełnić rolę łącznika pomiędzy drogą S5, a S3 i docelowo skomunikować rejon Leszna, Wschowy i Głogowa z autostradą A4 i Saksonią po stronie Niemieckiej. Lokalne władze chcą by projekt został ujęty w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej w latach 2014-20120.

Według Andrzeja Nowickiego, wiceburmistrza Wschowy, pomysł stworzenia korytarza jest bardzo dobry, lecz wymaga ogromnych nakładów finansowych. Co więcej, inwestycja dotyczy trzech województw i będzie wymagać od nich wspólnego działania.
Tematy w artykule: obwodnice drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

~niepolonista 2013-04-18

kto? co? - Warszawa; kogo? czego? - Warszawej

~Polonista 2013-04-17

kto? co? - Wschowa; kogo? czego? - Wschowej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.