mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Spotkanie ws. DK 12

Spotkanie ws. DK 12

Odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich samorządów leżących przy drodze krajowej Nr 12, w rejonie Leszna, Wschowy i Głogowa, celem wypracowania wspólnej strategii dalszego postępowania. Przyjęcie do realizacji przez rząd polski wspomnianej inwestycji stworzyłoby między innymi możliwość wybudowania obwodnic Wschowy, Głogowa oraz Leszna.

Spotkanie ws. DK 12
Pomysł mówi o podniesieniu kategorii drogi Nr 12, która miałaby pełnić rolę łącznika pomiędzy drogą S5, a S3 i docelowo skomunikować rejon Leszna, Wschowy i Głogowa z autostradą A4 i Saksonią po stronie Niemieckiej. Lokalne władze chcą by projekt został ujęty w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej w latach 2014-20120.

Według Andrzeja Nowickiego, wiceburmistrza Wschowy, pomysł stworzenia korytarza jest bardzo dobry, lecz wymaga ogromnych nakładów finansowych. Co więcej, inwestycja dotyczy trzech województw i będzie wymagać od nich wspólnego działania.
Tematy w artykule: obwodnice drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~niepolonista 2013-04-18

kto? co? - Warszawa; kogo? czego? - Warszawej

~Polonista 2013-04-17

kto? co? - Wschowa; kogo? czego? - Wschowej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.