mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Spotkanie ws. DK 12

Spotkanie ws. DK 12

Odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich samorządów leżących przy drodze krajowej Nr 12, w rejonie Leszna, Wschowy i Głogowa, celem wypracowania wspólnej strategii dalszego postępowania. Przyjęcie do realizacji przez rząd polski wspomnianej inwestycji stworzyłoby między innymi możliwość wybudowania obwodnic Wschowy, Głogowa oraz Leszna.

Spotkanie ws. DK 12
Pomysł mówi o podniesieniu kategorii drogi Nr 12, która miałaby pełnić rolę łącznika pomiędzy drogą S5, a S3 i docelowo skomunikować rejon Leszna, Wschowy i Głogowa z autostradą A4 i Saksonią po stronie Niemieckiej. Lokalne władze chcą by projekt został ujęty w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej w latach 2014-20120.

Według Andrzeja Nowickiego, wiceburmistrza Wschowy, pomysł stworzenia korytarza jest bardzo dobry, lecz wymaga ogromnych nakładów finansowych. Co więcej, inwestycja dotyczy trzech województw i będzie wymagać od nich wspólnego działania.
Tematy w artykule: obwodnice drogi krajowe

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

~niepolonista 2013-04-18

kto? co? - Warszawa; kogo? czego? - Warszawej

~Polonista 2013-04-17

kto? co? - Wschowa; kogo? czego? - Wschowej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando